banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

VİCDANLARI YARALAYAN OLAYLAR SON BULSUN

Bakan Mehmet Özhaseki’den Ramazan bayramı mesajı

25 Haziran 2017 Pazar 07:17
Bu haber 1209 kez okundu
 VİCDANLARI YARALAYAN OLAYLAR SON BULSUN
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında "gönül almanın" önemine değinen Bakan Özhaseki, "Ramazan-ı Şerif'i tamamlayarak bayrama erişmiş bulunmaktayız. Cenab-ı Hakk Ramazan ayında tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul etsin. Efendimiz Hz. Muhammed -sav- 'Ramazan bayramının birinci gecesi rahmet kapıları açılır; edilen dua ve yapılan tevbe reddolunmaz' buyurmuştur. Bayramlar, sevinç ve neşenin birlikte yaşandığı özel anlardır. Güzellikler paylaşılırken; yapılan sıla-i rahimler ile hem gönüller alınır hem de önemli bir sünnet tatbik edilir. Toplumumuzda yer alan 'Küslerin bayrama dargın girmesi uygun değildir' düşüncesi bile bayramların önemini bize anlatmaktadır. Bu güzel günlerde tek temennimiz ise; dünyada yaşanan ve vicdanları yaralayan olayların da son bulmasıdır" ifadelerini kullandı.

Son dönemde tüm dünyada üzücü  olayların yaşandığına da mesajında yer veren Bakan Özhaseki, mesajının devamında şunları söyledi: 

"Başta bölgemiz olmak üzere dünyanın birçok yerinde vuku bulan elim hadiseler göstermiştir ki; insanlık vicdanı buhrandadır. Hiç şüphe yok ki kurtuluş İslam'ın mesajında saklıdır. İnşallah bayramımız, bu yüce mesajın idrak edildiği bir zaman olacaktır. Ramazan Bayramımızın ülkemiz, bölgemiz ve dünyamız için barış, afiyet ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramımız mübarek olsun."

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV