banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

VİETNAM ZİYARETİNE İSTEYEN KATILABİLECEK

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz bilgi verdi

01 Temmuz 2017 Cumartesi 10:01
Bu haber 806 kez okundu
VİETNAM ZİYARETİNE İSTEYEN KATILABİLECEK
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası (KTO) üyelerine yönelik yaptığı açıklamada, Sosyal Güvenlik Bakanı ve Karma Ekonomik Komisyon(KEK) Eşbaşkanı Mehmet Müezzinoğlu’nun başkanlığında Hanoi’de 7. Dönem KEK toplantısı düzenleneceği bildirildi. Bu toplantıya katılmak isteyenlerin başvuru yapması gerektiği bildirildi.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Vietnam’da yapılacak olan program ile ilgili olarak Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan yazı geldiği belirtildi. Hiçyılmaz, program ve gelen yazının içeriği ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan odamıza gelen yazıda, 12 Temmuz 2017 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve KEK Eşbaşkanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun başkanlığında Hanoi’de düzenlenecek 7. Dönem KEK (Karma Ekonomik Komisyon) Toplantısı kapsamında 11-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında Hanoi’de “Türkiye-Vietnam İş Konseyi Ortak Toplantısı ve İkili İş Görüşmeleri” ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve KEK Eşbaşkanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımlarıyla CEO Yuvarlak Masa Toplantısı düzenleneceği bildirilmiştir Söz konusu toplantıda, dünyada yüksek büyüme oranına sahip ülkelerden biri olan Vietnam’ın sunduğu yatırım ve iş fırsatlarına yönelik bilgiler paylaşılacaktır. Türkiye ile Vietnam arasındaki ticaret hacmi ülkenin sunmuş olduğu fırsatlar göz önünde alındığında oldukça düşük kalmaktadır. Vietnam, özellikle altyapı, inşaat, turizm, ilaç ve gıda başta olmak üzere pek çok sektörde önemli fırsatlar sunmaktadır.”

Anılan ziyarete ilişkin taslak programın belli olduğunu ifade eden Hiçyılmaz, “Bu bilgiler ışığında söz konusu etkinliğe Vietnam ile hâlihazırda iş yapan, iş yapmayı planlayan ve Vietnam’a yatırım ile ticaret imkânları konusunda bilgi sahibi olmak isteyen ve katılmayı arzu eden üyelerimizin DEİK ile irtibata geçebilir” ifadelerini paylaştı.

Ziyarete katılmak isteyen üyeler, DEİK’in 0212 339 50 18 telefon numarasından ve emirzaloglu@deik.org.tremail adresi ile irtibat kurabilecekler.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV