banner87
18 Haziran 2019 Salı

VİZYON MESLEK GRUBU YÖNETİME TALİP OLDU

Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler Odası’nın Mayıs ayında yapacağı seçim öncesinde Vizyon Meslek Grubu adına Mali Müşavir Süleyman Şahin adaylığını açıkladı.

11 Nisan 2019 Perşembe 10:01
Bu haber 279 kez okundu
VİZYON MESLEK GRUBU YÖNETİME TALİP OLDU
Haberici -->

Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler Odası’nın Mayıs ayında yapacağı seçim öncesinde Vizyon Meslek Grubu adına Mali Müşavir Süleyman Şahin adaylığını açıkladı. Şahin, “2,5 yıllık icracı yönetimimizde meslektaşlarımızın tamamlanmasını heyecanla beklediği “çeşitli nedenlerle” yarım kalan projelerimizi hayata geçirebilmek adına yönetime talibiz. “her şey bir adımla başlar” diyerek çıktığımız bu yolda şimdi “güveninizle daima ileriye” diyoruz” şeklinde konuştu.

Vizyon Meslek Grubu’nda bulunan isimler kameralar karşısına geçti. Başkan adayı Mali Müşavir Süleyman Şahin, Vizyon Meslek Grubu’nun şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan, akademisyen ve meslek mensuplarıyla iş birliği yaparak geleceğe yönelik projeler üreten, meslek mensuplarının gelişimini ve mesleğin gelişimi sağlamak adına yönetime talip olan bir grup olduğunu söyledi.

Yönetime talip olma nedenini ise, “güçlü ve itibarlı meslek” olarak açıklayan Şahin, şunları söyledi:

“Yönetime talip olma nedenimiz; “güçlü ve itibarlı meslek” amacı doğrultusunda tüm meslek mensuplarını kucaklayan bir anlayış bizleri daha güçlü kılacaktır. bütün meslektaşlarımızın bağımlı veya bağımsız çalışanların istek ve sorunlarına duyarlı olarak her daim “ çözüm odaklı” bir yönetim anlayışı benimsemeyi ilke edinen grubumuz tarafından ayrım gözetmeksizin mesleğimizin itibarını, meslek mensubunun ilgili kurum, kuruluş ve birliklerle diyalogların sağlanarak mesleğimizin itibarının artırılması için çalışmalar yapılmıştır. İcracı olarak oda yönetiminde bulunduğumuz süreçte; mesleğimizin yarını diye tabir ettiğimiz kota sistemi için tüm üst düzey görüşmeler yapılmış olup, konu ile ilgili maliye bakanlığı ve türmob nezdinde komisyon oluşturulacak iken yönetim kurulu değişikliği nedeni ile yarım kalan kota sistemi için girişimlerimize devam edeceğiz. Haksız rekabetle mücadelede meslek mensuplarının aktif katılımlarını sağlamak amacıyla odamıza şikayet hattı kurulmuştur ki bu da bir ilktir. meslektaşımızın sorunlarını birinci ağızdan dinleyip çözebilmek adına çok önemli bir adımdır. şikayet hattına meslek mensuplarımızın e-mail ve telefon yoluyla iletişimi sağlanmıştır. Kayseri vergi dairesince meslektaşlarımız için serbest muhasebeci mali müşavir irtibat bürosunu tahsisini gerçekleştirdik. bakınız bu irtibat bürosu sayesinde meslektaşımızın işlerini kolaylaşmış olup vergi dairesi nezdinde meslektaşımızın itibarını simgeleyen bir alan bizleri onurlandırmıştır. Erciyes Üniversitesi muhasebe ve finansman bölümü ile muhasebe uygulama dersi protokolünü hayata geçirdik. Her biri alanında duayen olmuş eğitmencilerimiz ile oda bünyesinde 15 günde bir cumartesi eğitimleri düzenlenmiş olup, bu eğitimlerimize ara vermeden devam edecektir. Yönetimimizce gerçekleştirilmiş olan meslektaşlarımızca takdir ve olumlu dönüşler almış olduğumuz YMM sınav hazırlık kursu ve ön muhasebe eğitim programlarına da devam edeceğiz. Muhasebe haftasının daha etkin kutlanarak meslek mensuplarına hak ettiği değerin verilmesi ve “mali müşavir” farkındalığın sağlanması için çalışmış olup,  bu çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz. Mesleğimizin kanayan yarası olan ve hepimizin şikayetçi olduğu haksız rekabet için mücadele maalesef haksız rekabet yönetmeliği ile disiplin yönetmeliği yetersiz kalmaktadır. TÜRMOB nezdinde görüşmeler yapılarak, haksız rekabet yönetmeliği ve disiplin yönetmeliğinin günümüz şartlarına uygun hale getirmek için gerekli girişimler yapılacaktır. Meslek gruplarımızın kaynaşması sağlamak amacıyla kültürel ve sosyal etkinlikler artırılarak devam edilecektir. 2,5 yıllık icracı yönetimimizde meslektaşlarımızın tamamlanmasını heyecanla beklediği “çeşitli nedenlerle” yarım kalan projelerimizi hayata geçirebilmek adına yönetime talibiz. “her şey bir adımla başlar” diyerek çıktığımız bu yolda şimdi “güveninizle daima ileriye” diyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV