banner87
13 Aralık 2018 Perşembe

YAHYALI’DA ELLER DUA İÇİN SEMAYA KALKTI

‘Kuran Ziyafeti ve Mehmetçiğe Dua Gecesi’ düzenledi.

21 Şubat 2018 Çarşamba 07:18
Bu haber 294 kez okundu
YAHYALI’DA ELLER DUA İÇİN SEMAYA KALKTI
Haberici -->

Yahyalı Belediyesi, Afrin’ de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtına manevi destekte bulunmak ve şehitlerimizi anmak için ‘Kuran Ziyafeti ve Mehmetçiğe Dua Gecesi’ düzenledi.

Yahyalı Kadın ve Gençlik Merkezinde düzenlenen programa AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Yahyalı AK Parti İlçe Başkanı Esat Türkmenoğlu, Yahyalı İlçe Müftüsü Dursun Sarı, Develi İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak ve vatandaşlar katıldı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği programda selamla konuşması yapan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, salonu doldurarak Mehmetçiğe dua için bir araya gelen Yahyalı Halkına teşekkür etti. Türk Milletinin asla diz çökmeyeceğini, gölgesinde yaşadıkları bayrak altında seve seve öleceklerini belirten Başkan Esat Öztürk, “Zeytin Dalı Operasyonunda teröristlere göz açtırmayarak tarih yazan Mehmetçiklerimize güzel karilerle, güzel dinleyenleri buluşturarak, okunan onlarca hatim ve binlerce fetih suresinin duasını yapmak üzere bir aradayız.Türk Milleti olarak bu toprakları kanımızla yoğurarak, vatan haline getirdik. Gölgesinde doğduğumuz bayrağın altında ölmek, bizim için şereflerin en büyüğüdür. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız, bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizleri döndüremeyeceksiniz. Tek Millet, Tek Bayrak Tek Devlet, Tek Vatan, hedefimizden vazgeçiremeyeceksiniz” diye konuştu.

“TERÖRİSTLER MAYIS’TA TÜRKİYE’YE SALDIRACAKTI”

Yahyalı halkına teşekkür eden AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu ise, “Ben geçen ayın 20’sinde ilde nöbetçiydim. O akşam Sayın Cumhurbaşkanımız Afrin’ de Zeytin Dalı operasyonunu başlattı. Bu operasyon sıradan bir operasyon değildir. Bu operasyonu o gün Cumhurbaşkanımız başlatmamış olsaydı, bütün hazırlıklarını yapmışlar, Mayıs ayında bize saldıracaklardı. Yaptıkları hazırlıklar 3-5 günlük bir hazırlık değil, 2 senedir hazırlanıyorlardı. Cenab-ı Allah’ın lütfuyla, Cumhurbaşkanımız nasıl 15 Temmuz’da onların oyununu bozduysa, şimdi de oyunlarını bozdu. Bizlerin hiç kimsenin toprağında gözümüz yok. Afrin’ den atılan roketler nedeniyle şehitlerimiz var, gazilerimiz var” şeklinde konuştu.

“BİZE DÜŞEN DİLİMİZLE, MALLARIMIZLA CİHAD ETMEK”

Konuşmasında şehitlik ve cihad konularına değinen İl Müftüsü Şahin Güven’de “ Rabbimiz, ‘Allah yolunda canlarını seve seve feda edenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler. Ve Rablerinin katında rızıklandırılmaktadır’ buyuruyor. Bizler şehitlerine üzülen değil, şehitleri ile onur duyan ve şehit olamadığımız için üzülen bir toplumuz. Çünkü şehide üzünülmez. O, Rabbinin rahmeti ile karşı karşıya geldi. Ona mazhar oldu. Asıl üzülmesi gereken bizleriz. Acaba Cenneti kazanabilecek miyiz? Yüce Mevla bizlere inanıcınız uğruna, inancımızı hür bir şekilde yaşadığımız topraklarda yaşama uğruna, canlarımız ve mallarımızla cihad etmeyi, savaşmayı emrediyor.

Konuşmaların ardından Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Esat Aydoğan ilahileri; Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi, Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma2010 Dünya Birincisi Ali Tel ve Kocatepe Camii İmam Hatibi, Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma 2014 Dünya Birincisi Hafız Nebî Yaşar, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile geceye renk kattı.

Gece, ilçede okunan 22 bin fetih ve 25 Hatmi Şerif ile Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven tarafından yapılan duanın ardından sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV