banner87
19 Nisan 2019 Cuma

YAHYALI’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “4,5 yılda güzel projelerin altına imza attık. Yahyalı’da yaşam kalitesini birkaç tık daha üste taşıdık” dedi.

08 Eylül 2018 Cumartesi 07:49
Bu haber 411 kez okundu
YAHYALI’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ
Haberici -->
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, göreve geldiği günden bugüne kadar Yahyalı’da önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “4,5 yılda güzel projelerin altına imza attık. Yahyalı’da yaşam kalitesini birkaç tık daha üste taşıdık” dedi.

Doğduğu ilçede görev yaptığı ve ilçeyi yeni bir çehreye kavuşturdukları için mutlu olduğunu ifade eden Başkan Esat Öztürk, “Bu güzel ilçeye hizmet etme ve şansı veren Rabbime şükür ediyorum. Beni, bu ilçeye belediye başkanı seçen hemşehrilerime de teşekkür ediyorum. Belediye dua alınan bir makam, dua alınan bir kurum, diye düşünüyorum. 4,5 yıllık süre zarfında gece – gündüz demeden çalışarak, ilçemize hizmet vermeye çalıştık” dedi.

Başkan Öztürk’ün seçim kampanyasında özellikle üzerinde durduğu Meydan Projesini ilçeye kazandırdıkları için sevinç duyduklarını belirterek; “Meydanlar bir şehrin, bir ilçenin kalbidir. İlçemizde böylesine büyük bir projeyi hayata geçirdiğimiz için, Yahyalı’ya güzel bir kalbe kavuşturduğumuz için çok mutluyuz. Dışarıdan gelen dostlarımız, ilçemizin çehresinin çok değiştiğini söylüyorlar. İlçemize gelenler gurbetçilerimiz, sanki Yahyalı’ya ilk kez gelmiş gibi olduklarını belirtiyorlar. Yaptırdığımız ankette halkımızın %91’i, bu çalışmadan memnun olduklarını belirttiler.”

DOĞALGAZ SONRASI ASFALT ÇALIŞMASI

İlçede doğalgaz hat döşeme çalışmasının ardından bozulan yolları bakıma aldıklarını söyleyen Başkan Öztürk; “Her zaman doğalgaz çalışmasının 3 faslı olduğunu ifade etmiştim. Birincisi doğalgaz geleceği için halkın sevinme faslı, ikincisi çalışmalardan dolayı oluşan toz, topraktan dolayı beddua faslı, üçüncüsü ise doğalgaz kullanmaya başlanıldığı zaman yapılan dua faslı. Doğalgazın gelmesi ve yapılan çalışmalarla ilçemiz konforda, yaşam kalitesinde birkaç tık yukarıya çıktı. Özellikle şunu belirtmeliyim, EPDK önceden doğalgaz yapılan yerlere asfalt için ödeme yapıyordu. Bünyan ve Develi İlçeleri bundan faydalandı, biz bundan faydalanamadık. Ama biz belediyecilik tecrübemizi kullanarak şuana kadar 3 milyon TL’lik bir bedele sahip asfaltı, kendi kasamızdan çıkmadan, yollarımızla buluşturduk. Buradan bize destek başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Karayollarına, Melikgazi, Kocasinan, Talas, Develi Belediyelerimize teşekkür ediyorum. Bu yardımlaşmanın güzel bir sonucu diye düşünüyorum. Ve bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. Asfalt olmayan yolumuz kalmayacak. Hemşehrilerimizden bir daha sabırlı olmalarını bekliyoruz.”

İLÇEDEKİ GÜZELLİKLERİ HAZDEMEYENLER VAR

İlçede, yapılan tüm hizmetlerin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını, Yahyalı Belediyesi’nin hiçbir şey yapmadığı dedikodusunu çıkaran insanların olduğunu dile getiren Başkan Öztürk, “İlçede yapılan bir takım güzellikleri hazmedemeyenler dedikodu çıkarıyorlar. İnsanlara teşekkür edemeyen, Allah’a şükür etmesini bilmezmiş. Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman “Esat Bey, belediyecilik tecrübesini bizim üzerimizden de götürüyorsun” diye söyler. Sağ olsunlar, her zaman bizi takdir ederler. Bizi sevmeyen insanların, hayal bile edemedikleri projeleri biz ilçemize kazandırdık” dedi.  

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV