banner87
21 Mayıs 2019 Salı

YAHYALI’YA YENİ ÇEHRE

Meydan projesi için temel atıldı

23 Eylül 2017 Cumartesi 09:04
Bu haber 493 kez okundu
 YAHYALI’YA YENİ ÇEHRE
Haberici -->

Yahyalı Meydanı Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileniyor. Büyükşehir Belediyesi’nce yapılacak olan Yahyalı meydan düzenleme çalışmalarının temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yahyalı’nın vitrini olacak bir projeyi ilçeye kazandıracaklarını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Yahyalı Meydan Düzenleme Çalışmaları’nın temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Vali Vekili Mehmet Emin Avcı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Sami Dedeoğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, ilçe belediye başkanları, Yahyalı protokolü, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Meydan Projesi’nin ilçeye çok yakışacağını ifade ederek, “İlçemize yapılan pek çok yatırımda emeği geçen ve her zaman bize ağabeylik yapan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

Her hafta bir yerde temel attıklarını ya da bir açılış yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelik, yatırımların önümüzdeki günlerde de aynı hızla devam edeceğini dile getirdi. Çok büyük bir yatırım bütçesi ile Kayseri ekonomisi ile istihdamına katkı verdiklerini ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Bütünşehir Yasası’nın çıktığı 2014 yılı Mart ayından itibaren Büyükşehir Belediyemiz tüm ilçelerde bir kalkınma hamlesi başlattı. 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yatırımlarımız her geçen yıl daha da arttı. Sadece alt yapı şirketimiz KASKİ’nin bu yıl 11 ilçemizde yaptığı ve yapacağı toplam yatırım tutarı 160 milyon lirayı buluyor. Bu yıl Büyükşehir olarak toplam 1 Milyar TL tutarında yatırım yapacağız. Bugüne kadar 600 Milyon liralık yatırımla Kayseri piyasasına bu kadar sıcak para verdik. Yine sadece Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımızın bu yıl Yahyalı’ya yaptığı ve yapacağı yaklaşık 50 kilometrelik yolun asfaltlanması, 90 bin metrekare kilitli parke, oto korkuluk yapılması, çocuk oyun grupları alınarak parklara montajı, mezarlık duvarı, farklı mahallelerimize spor tesisi gibi yatırımlarının toplam bedeli 5,5 Milyon lirayı geçti. Sadece KASKİ’nin bu yıl Yahyalı’ya yaptığı ve yapacağı toplam yatırım miktarı 18 Milyon 996 bin TL olacak. Yahyalı Belediyesi bütçesiyle 10-15 yılda yapılamayacak yatırımlar yapıldı” diye konuştu.

Yahyalı için çok önemli olan bir çalışmadan da bahseden Başkan Mustafa Çelik, Kapuzbaşı Şelaleleri’nin turizme kazandırılması için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Yahyalı için Turizm Master Planı hazırladıklarını ve bu çalışmada sona yaklaştıklarını ifade eden Başkan Çelik, şelaleler bölgesindeki tüm tesisleri ele alarak Yahyalı’yı tüm dünyaya açacak projeyi hayata geçireceklerini vurguladı. Daha sonra Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Başkan Mustafa Çelik’e çiçek ve el yapımı Yahyalı halısı takdim etti.

Törene katılan AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu ve İsmail Tamer’in selamlama konuşmasının ardından kürsüye gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise Yahyalı’nın çehresinin daha da güzelleşmesine katkı verecek önemli bir projeye imza atıldığını belirtti.

Bütünşehir Yasası’nın iyi uygulanmasının önemini vurgulayan Yıldız, “Bütünşehir Yasası ile ilçelerimize kol kanat geren, projeleriyle topyekun Kayseri’ye katkı veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Yahyalı Meydan Projesi’nin temeli Vali Vekili Mehmet Emin Avcı’nın hayırlı olsun dilekleriyle butonlara basılarak atıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV