banner87
17 Haziran 2019 Pazartesi

YALÇIN’IN ADAYLIĞI ÖZHASEKİ ADINI TESCİLLER

93.6 Erciyes FM’de yayınlanan Analiz Programı’nda yaklaşan Mahalli İdareler Seçimi öncesinde adaylar konusunda önemli açıklamalarda bulunan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Gazeteci Recep Bulut, AK Partinin Talas ilçesinde Mustafa Yalçın’ı aday göstereceğini belirtti.

09 Ocak 2019 Çarşamba 10:26
Bu haber 414 kez okundu
YALÇIN’IN ADAYLIĞI ÖZHASEKİ ADINI TESCİLLER
Haberici -->
93.6 Erciyes FM’de yayınlanan Analiz Programı’nda yaklaşan Mahalli İdareler Seçimi öncesinde adaylar konusunda önemli açıklamalarda bulunan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Gazeteci Recep Bulut, AK Partinin Talas ilçesinde Mustafa Yalçın’ı aday göstereceğini belirtti. Bulut, bu durumla ilgili Talas ve diğer ilçelerle ilgili MHP’den gelebilecek tepkileri hatırlatarak, AK Partinin geri adım atabileceğini söyledi. Talas’ta Mustafa Yalçın’ın aday gösterilmesi durumunda da Kayseri’de listeler konusunda Özhaseki etkisinin iyice ortaya çıkacağını ve Özhaseki patentinin tescilleneceğini ifade etti.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur ve İlter Sağırsoy’un hazırlayıp sunduğu 93.6 Erciyes FM’de yayınlanan Analiz programında Gazeteci Recep Bulut, AK Parti ile MHP arasında ittifak ve bu ittifakla belirlenen ilçe belediye başkan adayları konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Mehmet Özhaseki’nin adayların isimlerinin bu hafta açıklanacağı yönündeki ifadelerini hatırlatarak, Talas ve diğer ilçelerle ilgili şunları söyledi;

“Kayseri’de liste açıklandığında göreceksiniz tartışmasız Özhaseki’nin tescili ile şekillenmiş listedir. Sürpriz beklemiyorum. Büyükşehir de Memduh Büyükkılıç bey tamam. Kocasinan belli. Ahmet Çolakbayrakdar. Çok ısrar edildi. Mustafa Yalçın o niyetle Haseki başkan onu istifa ettirdi. Van Belediyesi Genel Sekreteri olarak atanmıştı. Özhaseki’nin genel sekreteri. Sır küpüydü. Saat 16.00 gibi istifa et ve Kocasinan’a aday göstereceğim diyor. Niyet öyle idi. Memduh başkan, Haseki başkandan rica ediyor. Ahmet başkan çalışkan nazik kibar birisidir. Mustafa Çelik’i çizdik, Ahmet’i de çizersek o cenahı topyekun çökertmiş oluruz diyor. Ahmet kalsın diyor. Mustafa Yalçın Talas’a kaydırılıyor. Mustafa Palanrcıoğlu Melikgazi’ye kaydırıldı. Son durak olarak Talas için Mustafa Yalçın geldi. Murat Cahit Cıngı kadersiz. Milletvekilliği için söylenir son sırada olur. Talas Belediyesini de istemedi o. Kayseri’deki listelerini tamamen Özhaseki patentli olduğunu tartışmasız. Yalçın’ı da Talas’a koyarsa tartışmamız tam anlamıyla söylediğimiz olur. Yaşanan gelişme üzerinede Mustafa Yalçın’da, Memduh başkana telefon açıp sizi severdim sayardım. Ben size ne yaptım. PKK kurşununa hedef oldum doğuda diyor. Memduh başkanda şahsına itirazı olmadığını söylüyor. Böyle bir şey oluyor.”

MHP KAZAN KALDIRIYOR DİYEBİLİR

Mustafa Yalçın ile ilgili farklı bir sürecinde yaşanabileceğine işaret eden Recep Bulut, şunları söyledi;

“Özhaseki, ‘Talas’ta son dakikada MHP kazan kaldırıyor. MHP’nin  tabanından büyük tepki var. Mustafa ben seni yine Refik Tuzcuoğlu gibi Ankara’ya alırım, orada onure ederim. Sen benim adamımsın’ diyebilir. Haseki başkan Mustafa Yalçın’a öyle derde vaz geçirirse olabilir. Çünkü MHP çok asılıyor. Talas’ta. Baki Ersoy ve Serkan Tok bu durumu tabanlarına izah edemiyorlar. Tamamen silinmiş oluyorlar. Kocasinan da Kazım Yücel çok başarılı, büyük ilgi gören ve ciddi oy alacak birisi. Kocasinan’ı tamamen sildiler. MHP’nin esamesi okunmadığı gibi son dakikada Kocasinan için istifa ettirilen Mustafa Yalçın’da Talas’a kaydırıldı. Bu konuda nasıl bir gelişme olacak. Mustafa Yalçın’ı vazgeçirip geçirmeyeceklerini bilemiyoruz.”

Cumhur ittifakında Pınarbaşı MHP’ye bırakılacağını belirten Bulut, “Sarız şuan muallakta. Özvatan, Sarıoğlan MHP’de kalabilecek. MHP için bu hezimet. CHP ile İYİ Parti arasında değişim olabilir. İki partinin oy oranı aynı. MHP Kayseri’de ana muhalefet partisi durumunda. Bu seçimde bağımsız giriyor olsaydı Develi’de Ali Ağca ile kazanabilirdi. Eski belediye başkanı. İYİ Partiye geçti. Aday gösterdi. İYİ Parti eğer iyi bir aday çıkartılırsa yüksek oy alabilir. Dursun başkan iyi bir insan ama Kayseri’deki aranan boşluğu doldurabilecek, MHP ve AK Partinin kırgınlarını harmanlayabilecek, Kayseri’nin ortak havasını koklayabilecek durumda değil. Kırgınlar, küskünler, kızgınlar cephesini taşıyabilecek konumu zor görüyorum. Memduh başkan ben yüzde 66 aldım. Daha yüksek aldım. MHP gibi partiyi sırtıma alırsam yüzde 5-10 kırılsa ne olur. Yüksek o alırım diyor. Türkiye rekoru kırarım diyor. Öyle bir hedefi var” dedi.

Bulut, konuşmasının sonunda Mehmet Özhaseki’nin artık Ankaralı olduğunu, Ankara’yı sokak sokak bildiği yönündeki söylemlerini hatırlatarak, Kayseri’den elini çekmesi gerektiğini belirtti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV