banner87
23 Temmuz 2019 Salı

YAMAÇLI DA FİDAN DİKİLDİ

Talas Belediyesi Yamaçlı ve Örencik Mahalle girişinde ağaçlandırma çalışması gerçekleştirdi.

04 Ağustos 2018 Cumartesi 11:26
Bu haber 354 kez okundu
YAMAÇLI DA FİDAN DİKİLDİ
Haberici -->
Talas Belediyesi Yamaçlı ve Örencik Mahalle girişinde ağaçlandırma çalışması gerçekleştirdi. Başkan Mustafa Palancıoğlu ve mahalle halkının katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte önce Şehit Mehmet Alda’nın mezarı başında dua edildi.

Talas’ın kırsal mahalle girişlerinde ağaçlandırma seferberliği başladı. Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, mahalle girişlerinde yol kenarlarına büyük boylu fidan diktiklerini belirterek, “Bugün güzel bir ağaçlandırma etkinliğiyle birlikteyiz. Daha önce buraya defnettiğimiz Şehidimiz Mehmet Alda’nın mezarının başından başlayarak Örencik Yamaçlı arasında ağaçlandırma çalışması yapıyoruz. Ihlamur, akçaağaç, çınar ve çam gibi farklı farklı 280 tane 3-5 metrelik tüplü büyük fidan dikiyoruz. Bu etkinlikte hayırseverlerimizin de katkısı var. Burada mahalle girişlerinde yol boyu ağaçlandırma çalışmasına mahalle muhtarlarımızın ve şehidimizin babasının desteklerini aldık. Bu fidanlar hem çevreye hem de birlik beraberliğimizin pekiştirilmesine katkı sağlayacak. Sulama sistemini de kurduk. İnşallah burası bu ağaçlarla yeşil bir yol haline gelecek. En son alaybeyli mahallemizde bin adet mavi serviyi toprakla buluşturmuştuk. Diğer mahallelerimizde ağaçlandırma çalışmamız devam edecek” dedi.

Örencik Mahalle Muhtarı Nuri Topsakal ve Yamaçlı Mahalle Muhtarı Beşir Özcan ağaçlandırma çalışmalarından dolayı Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV