banner167
banner182
21 Ekim 2021 Perşembe

YANDAŞA DESTEK ÇİFTÇİYE KÖSTEK

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, borçları nedeniyle çiftçilerin traktörlerinin haciz edilmesine tepki gösterdi. Arık, AKP’nin yandaşa destek çiftçiye ise köstek olduğunu belirtti.

19 Aralık 2019 Perşembe 06:36
Bu haber 377 kez okundu
YANDAŞA DESTEK ÇİFTÇİYE KÖSTEK
Haberici -->
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, borçları nedeniyle çiftçilerin traktörlerinin haciz edilmesine tepki gösterdi. Arık, AKP’nin yandaşa destek çiftçiye ise köstek olduğunu belirtti.

AKP’nin çiftçilere destek olması için kurulan Ziraat Bankası’nın yandaşı kurtarmak seferber ettiğini belirten Arık, “AKP Türkiye’sinde olmaması gerekenler olmaya devam ediyor. Milyarlarca lira görev zararı olan Ziraat Bankası, yandaşın simitçisini kurtarmak için seferber edilirken, AKP’nin yanlış politikaları yüzünden perişan olan çiftçimizin elindeki traktöre de el konularak üretemez hale getiriyor. İşin özeti AKP her zaman olduğu gibi yandaşa destek üretene, çiftçiye köstek olmaya devam ediyor” diye konuştu.

Bünyan ilçesinden Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ’ne borcu nedeniyle çiftçilerin traktörlerine haciz konulmasına tepkiler sürüyor. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da konuyla ilgili yaptığı açıklamada AKP hükümetinin politikalarını eleştirdi. AKP’nin işçiyi, memuru, emekliyi, çiftçiyi, esnafı unuttuğunu belirten Arık, konuyla ilgili açıklamasında şu görüşleri dile getirdi: “Girdi maliyetlerinin altında ezilen çiftçilerimize destek olması gereken AKP iktidarı, kendi politikaları yüzünden perişan olan çiftçilerimizi nefes alamaz hale getirmek için hiçbir fırsatı kaçırmıyor. Bu ülke yandaş işadamlarının milyarlarca liralık vergi borcunun sıfırlandığına tanık oldu. Bu ülke yandaşlar için savunma sanayinin Katarlılara peşkeş çekilmesine tanık oldu. Bu ülke şimdi de çiftçinin yanında olması gereken Ziraat Bankası’nın yandaşın simitçisini kurtarmak için seferber olduğuna tanıklık ediyor. Ziraat Bankası yandaş simitçiyi kurtarıyor ama destek olması gereken çiftçilerin traktörlerine el konulmasına seyirci kalıyor. Yani AKP Türkiye’sinde olmaması gerekenler olmaya devam ediyor. Milyarlarca lira görev zararı olan Ziraat Bankası, yandaşın simitçisini kurtarmak için seferber edilirken, AKP’nin yanlış politikaları yüzünden perişan olan çiftçimizin elindeki traktöre de el konularak üretemez hale getiriyor. İşin özeti AKP her zaman olduğu gibi yandaşa destek üretene, çiftçiye köstek olmaya devam ediyor.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV