banner87
banner131
18 Haziran 2018 Pazartesi

“YARISINI YENİLEYECEĞİZ”

Bakan Özhaseki Türkiye aleyhine açıklama yapanlara tepki gösterdi

11 Eylül 2017 Pazartesi 07:41
Bu haber 356 kez okundu
 “YARISINI YENİLEYECEĞİZ”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin büyük bir bölümünün birinci ikinci derece deprem bölgesinde olduğunu ifade ederek, önlemler almak zorunda olduklarını söyledi. Bakan, önlemlerin depremle savaş olarak değil, dayanıklı konutlar yapmaları gerektiğini anlatarak, “15 yılda Türkiye’nin yarısını yenileyeceğiz” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentte bir günlük programında çok sayıda etkinliğe katıldı ve temel attı. Bakan Özhaseki, yaptığı konuşmada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sürdürülen çalışmaları anlattı. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde devam eden çalışmalarla birlikte kentsel dönüşüm projelerindeki çalışmaların da aralıksız devam ettiğini belirten Bakan Özhaseki, aynı dönemde birden fazla projenin hayata geçirilmesi için çalışıldığına dikkat çekti.

Bakan Özhaseki, “Devletin iki tane eli olur kudret eliyle teröriste, hırsıza,  arsıza vurur, şefkat eliyle de yaraları sarar. Devletin şefkat eliyle Doğu’da ve Güneydoğu’da ne kadar mağdur varsa yaralarını sarıyoruz. Diğer taraftan da ülkemizi depreme hazır hale getiriyoruz. Yapılan çalışmaların sayısı çok fazla. İnşallah gelecek yıldan itibaren her yıl 500 bin bağımsız birimi dönüştüreceğiz. Topraklarımızın yüzde 66’sı 1. ve 2. derece deprem bölgesinde yer alıyor. Bizim bu depremi bilerek hazırlık yapmamız gerekiyor. Depremle savaşıp, mani olamayız. Ancak ona uygun yapılar inşa ederek hazırlıklı hale gelebilir, sevdiklerimizi kaybetmeyiz. 15 yılda Türkiye’nin yaklaşık yarısını yenilemiş olacağız” diye konuştu.

“FETÖ’NÜN REZİLLİKLERİNİN ÜSTESİNDEN GELDİK”

Tüm Türkiye’de hayata geçirilen projelerle birlikte Türkiye siyasi tarihinin en önemli günlerinden geçtiğini belirten Bakan Özhaseki, yaşanan tüm zorlukların da üstesinden gelindiğini kaydetti. Özhaseki özetle şunları söyledi:

“Bu ülke 40 yıldır PKK ile mücadele ediyor. Bizden önce uğraşanlara olumsuz bir şey demiyoruz ama son iki yılda yapılan mücadele hiçbir dönemde yapılmadı. Çukurlar kazılıp, öz yönetim ilan edip, paçavralarını bayrak diye çekmişler, şiddeti de artırmışlardı. Bir binbaşımızı ailesinin yanında arkasından vurarak kahpece şehit etmişlerdi. Çok şükür şehirler, ilçeler temizlendi. Türkiye Cumhuriyeti bir daha bu belayla uğraşmayacak. FETÖ gibi bir bela ile uğraştık. Tüm yaptıkları ortaya çıktı. 250 kardeşimiz şehit oldu. Şimdi utanmazca, bir “Bir şey yapmadık ki” diyorlar. Ahlaksızca ve rezilce inkar etmeye devam ediyorlar. Sanki hiç o gece yaşanmadı, kardeşlerimiz şehit olmamış gibi. Böyle bir rezilliğin de üstesinden geldik.”

“ÜZERİMİZDEN SİYASET YAPIYORLAR”

Bakan Özhaseki, Almanya’da yaklaşan seçimler öncesinde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden siyaset yapıldığını belirterek, Almanya’nın tavırlarına tepki gösterdi. Uzun süredir Arakan’da Müslümanlara yapılan işkenceler karşısında batının sessiz kaldığını belirten Özhaseki, aynı kişilerin, Türkiye’de darbe girişiminden ve ajanlıktan yargılananlara sahip çıkmaya kalktığını söyledi. Özhaseki, “Arakan’da Budist militanların Müslümanlara yaptığı işkencelere kör ve sağır olan ülkeler Türkiye’de ajanlıktan, darbe girişiminden mahkeme kararıyla tutuklanan birinin arkasından gelip ‘Bu niye içeride’ diye hesap sormaya kalkıyor. Suçları belli. Bu ülkede bağımsız yargı var. Bu karara saygı duymuyor, Türkiye’de insan hakları eksikliği var diyor. Fakat Suriye’deki vahşeti film seyreder gibi seyrediyor. Myanmar’daki küçücük yavrular işkenceye uğruyor hiç sesleri çıkmıyor. Sonra dönüp kendi seçimlerinde Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle, Yatıyorlar Erdoğan, kalkıyorlar Erdoğan… Almanya’daki seçimlere bizi niye malzeme ediyorsunuz? Kendi işinize bakın siz. Erdoğan, 15 yıldır bu ülkenin başında, hamdolsun ülkeyi ayağa kaldırdı. 15 Sene önceki ekonomik verilerle bugün bir mi? Elbette değil çok iyi bir yerdeyiz. Milletimiz de bunları görüyor ve her defasında bize görev veriyor” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV