banner87
26 Mart 2019 Salı

“YAŞAM HAKKINA SAYGI DUYULMALI”

Menduh Büyükkılıç, yaptıkları faaliyetlerle hayvanlara sahip çıktıklarını belirterek, hayvanların yaşam haklarına saygı duyulması gerektiğini vurguladı.

10 Nisan 2018 Salı 06:54
Bu haber 544 kez okundu
“YAŞAM HAKKINA SAYGI DUYULMALI”
Haberici -->

Melikgazi Belediyesi, sahipsiz hayvanlara kış beslenmesi, aşılanması gibi hizmetleri gerçekleştirdiği gibi sokak hayvanlarına sivil toplum kuruluşları ile birlikte destek olmayı da ihmal etmiyor. Melikgazi Belediye Başkanı Menduh Büyükkılıç, yaptıkları faaliyetlerle hayvanlara sahip çıktıklarını belirterek, hayvanların yaşam haklarına saygı duyulması gerektiğini vurguladı.

Hayvanların temel beslenme ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalar yapan Melikgazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, beslenme kutuları ilçenin muhtelif yerlerine yerleştirerek hayvanların yiyecek sıkıntısı çekmesinin önüne geçiyor. Belirli periyodik aralıklarla bu beslenme odaklarına su ve yiyecek bırakan ekipler, sokak hayvanlarının aç kalmasına izin vermiyor.

Son olarak (Kayhakder) Kayseri Hayvanları Koruma Derneği üyeleri ve hayvan severlerle birlikte gerçekleştirilen çalışmada çok sayıda sokak hayvanına beslenme desteği sağlandı.

Melikgazi Belediyesi ile ortak bir çalışma yaparak Mimarsinan ve Toki bölgesinde besleme yaptıklarını belirten  (Kayhakder) Kayseri Hayvanları Koruma Dernek Başkanı Nilgün Uzel, bu iki bölgeye geçici besleme odakları konulduğunu, kalıcı besleme ve sulama odaklarının sayısı artırılması için yer belirleme çalışması yaptıklarını söyledi.

(Kayhakder) Kayseri Hayvanları Koruma Dernek Başkanı Nilgün Uzel, özellikle sokak hayvanlarına gösterilen hassasiyet ve onlara yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Memduh Büyükkılıç’a, Başkan Yardımcıları Serdar Öztürk ile Başkan Yardımcısı Dr. Yüksel Kahraman’a dernek ve hayvan severler adına teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.

Doğanın tüm canlıların ortak yaşam alanı olduğunu vurgulayan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç "5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince, sahipsiz sokak hayvanlarını belediyemizin Sahipsiz Sokak Hayvanları için kolayca yiyecek bulabilmesi adına çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Aç ve susuz kalmamaları için ilçemiz sınırları içerisinde kedi ve köpek beslenme odakları oluşturarak ekiplerimizce rutin olarak bu bölgelere su ve yiyecek takviyesinde bulunuyoruz. Ayrıca Melikgazili hemşerilerimizden yiyeceklerini çöpe atmak yerine beslenme odaklarımıza bırakarak beslenme zorluğu çeken hayvanlarımıza yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Unutulmamalıdır ki bu canlılar bizden yalnızca şefkat bekliyor" dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV