banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

YAŞASIN BAĞIMSIZ TÜRKİYE

CHP İl Başkanı Ümit Özer, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, Türkiye için en uygun yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğunu ifade ederek, “Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Bağımsız Türkiye” dedi.

30 Ekim 2018 Salı 09:47
Bu haber 731 kez okundu
YAŞASIN BAĞIMSIZ TÜRKİYE
Haberici -->
CHP İl Başkanı Ümit Özer, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, Türkiye için en uygun yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğunu ifade ederek, “Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Bağımsız Türkiye” dedi.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle CHP İl Başkanı Ümit Özer, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, il ve ilçe yönetimleri, partililer ve kalabalık vatandaş Atatürk Anıtına çelenk koydu. Burada açıklamalarda bulunan İl Başkanı Özer, “Bundan tam 95 yıl önce içindeki vatan aşkıyla savaşan, kanmayan, kandırılmayan, bağımsızlığını kaybetmektense ölmeyi göze alan, atalarımızdan kalan mirasa sahip çıkmaya çalışan Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları Türk Milletine en uygun yönetim şeklini ilan ettiler. Cumhuriyetimizin 95. Yaşını kutladığımız bu günlerde CHP Kayseri İl Yönetimi olarak tüm Kayserili hemşerilerimizin ve güzel ülkemizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimizle kutlarken, bizlere bu imkânı veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan uğruna canını veren şehitlerimizi saygıyla anarken, gazilerimize şükran borçlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Yaşadığımız dönemde içine Cumhuriyeti sindiremeyen zihniyetlerin bizi getirdiği durum ortada. 95 yıllık geçmişi bir kalemde silebileceğini sanan bu iktidara inat biz Cumhuriyetimizin 95. Yaşını 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızla coşku içinde kutlayacağız” dedi.

“İktidara geldikleri günden beri çeşitli nedenlerle milli bayramlarımızı kutlamayan, kutlamalara da sınır getiren iktidar, halkın Atasına duyduğu sevgiden rahatsız olduğunu yine göstererek devletin resmi makamlarınca yapılan kutlamaları Başkentimizden alıp İstanbul’a taşımıştır” diyen Özer, “3. Havalimanı açılışını bahane göstererek yapılan bu hareket, Cumhuriyetimizin 95. Yaşına gölge düşüremeyecektir. 2012 yılından sonra cuma hutbelerinden Cumhuriyeti  çıkaran  Diyanet  İşleri Başkanlığı  AKP  İktidarına  kadar  milletimize  en uygun  yönetim  biçimini “ Cumhuriyet”  olarak hutbelerinde  dile  getirirken  şuan  yapamaması kurumlarımızın  üzerinde  uygulanan  baskı- korkutma-sindirme  siyasetinin  bir  sonucudur. Atatürk’ü ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyeti görmezden gelenlere, halkımız hak ettiği cevabı verecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını kabul etmeyip “Yeni Türkiye” diye dolaşan, eski yönetim anlayışlarını savunan, küresel dünyaya adapte olmak yerine 3. Dünya ülkesi olarak görülmeyi tercih eden zihniyetlerin bizi sürüklediği karanlığa asla boyun eğmeyeceğiz. Yüce Milletimizin içinde bulunan vatan aşkına, bağımsızlık sevgisine her zaman inancımız tamdır. Ekonomik krizde yaşamaya çalışırken, ülkemizin üzerine kurulan siyasi oyunlarla yargımızın bağımsızlığı sorgulanırken, milletimizi çeşitli kalıplarla bölen iktidar ve yandaşlarına karşı içimizdeki milli mücadele ruhuna her zamankinden çok ihtiyacımız bulunmaktadır” dedi.

Özer, “AKP iktidarının yaşattığı tüm ekonomik krizlere, tüm bölme çabalarına, üretimi durdurma, yerli üretimi bitirme dışa bağımlılık yaratma, çiftçiyi, üreticiyi, işçiyi, emekliyi bitirme çabalarına inat yaşasın Cumhuriyet, yaşasın tam bağımsız Türkiye” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV