banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

YAŞLILARIN EVİ TİTİZLİKLE TEMİZLENİYOR

Bünyan Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında yalnız yaşayan veya kimsesi olmayan yaşlıların evlerini temizliyor

13 Temmuz 2018 Cuma 07:13
Bu haber 565 kez okundu
YAŞLILARIN EVİ TİTİZLİKLE TEMİZLENİYOR
Haberici -->
Bünyan Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında yalnız yaşayan veya kimsesi olmayan yaşlıların evlerini temizlemek için belediye personelinden 4 kişilik bir ekip oluşturdu.

Belediye Bünyesinde oluşturulan ekip, belirlenen program dâhilinde farklı mahallelerdeki yaşlıların evine giderek temizlik yapıyor. Yalnız yaşayan, engelli, kimsesiz, hasta ve evini temizleyemeyecek durumda olan yaşlıların evlerini temizleyen ekipler, gün sonunda ise akşam yemeğini hazırlayarak evden ayrılıyorlar.

Camicedid Mahallesinde yalnız yaşayan Asiye Uzuntarla’yı evinde ziyaret eden Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu: "Bugüne kadar ilçemizde birçok ilki hayata geçirdik. Bugün itibariyle yeni bir projeyi uygulamaya koyduk. Sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak, halkımıza her anlamda hizmet verirken, kendi ihtiyaçlarını gideremeyen, yaşlı ve hasta vatandaşlarımızı da düşünerek evde temizlik hizmetlerini gerçekleştiriyoruz. Vermiş olduğumuz bu hizmet, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Muhtarlarımızla iş birliğinde belirlediğimiz vatandaşlarımızın evlerine ekiplerimiz sabah saatlerinde geliyor. Genel temizliğini yaptıktan sonra akşam yemeğini de hazırlayarak evden ayrılıyorlar. İnşallah bu yeni hizmetimizi ilçe genelinde periyodik olarak uygulayacağız.Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları her anlarında yanlarında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Asiye Uzuntarla ise, Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu’na teşekkür ederek, “Ben yaşlı ve hastayım. Daha önce komşularımdan rica ederdim sağ olsun onlar ufak temizliğimi yaparlardı. Bu yeni hizmetinizden çok memnun kaldım. Ekipleriniz geldiler 2 yıldır temizlenmeyen evimi temizlediler. Allah sizlerden razı olsun. Hizmetlerinizi daim etsin” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV