banner87
19 Mart 2019 Salı

YATIRIMLAR ULAŞIMA NEFES ALDIRDI

Bu Yönde hayata geçirilen hizmetler kent içindeki ulaşıma da adeta nefes aldırdı.

30 Mart 2018 Cuma 07:10
Bu haber 448 kez okundu
YATIRIMLAR ULAŞIMA NEFES ALDIRDI
Haberici -->
Büyükşehir Belediyesi Kayseri’ye ve Kayseri’de yaşayanlara daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu Yönde hayata geçirilen hizmetler kent içindeki ulaşıma da adeta nefes aldırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in Ulaşım Yılı ilan ettiği 2017 yılında temeli atılan yatırımlar bir bir hizmete açılmaya başlıyor. Bu yatırımlardan birisi olan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ve Kızılırmak Caddesi’nin kesiştiği kavşaktaki katlı kavşak yatırımı 31 Mart Cumartesi günü törenle hizmete açılacak.

Hafta başından itibaren hizmet vermeye başlayan katlı kavşağın resmi açılış töreni 31 Mart Cumartesi günü saat 11.00’de yapılacak. Şehrimizin ana arterlerinden olan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki taşıt trafiğinin daha akıcı ve konforlu hale getirilmesi amacıyla Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Kızılırmak Caddesi kesişimin de yapılan katlı kavşak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in Ulaşım Yılı ilan ettiği 2017 yılında temeli atılan yatırımlardan birisi oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, proje kapsamda 30 bin m3 toprak hareketinin gerçekleştirildiği kavşakta 5 bin 500 m3 hazır beton, 1000 ton inşaat demiri kullanıldığını belirtti. 20 metre genişliğinde yol platformuna sahip katlı kavşağın çift yönlü ikişer şerit olarak şehrimize kazandırıldığını ifade eden Başkan Çelik, “İşin resmi iş bitim tarihi 2018 yılı Mayıs ayı olmasına rağmen özverili çalışmanın bir sonucu olarak öngörülen süreden iki ay önce katlı kavşak çalışmalarını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk” dedi.

Katlı kavşağın inşası süresince şehir trafiğine etkisinin en aza indirilmesi amacıyla, her iki yönde en az ikişer şeritli servis yolları oluşturduklarını dile getiren Başkan Çelik, servis yolları sayesinde çalışmalar devam ederken trafik akışının sorunsuz devam ettiğini kaydetti.

Başkan Mustafa Çelik, katlı kavşağın çevre düzenlemeleri, yol ve asfalt çalışmaları, yatay ve düşey işaretlemeleri ile birlikte 11 milyon TL’ye mal olduğunu sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV