banner153
21 Ekim 2019 Pazartesi

YATIRIMLARIN BEDELİ 109 MİLYON LİRA

Bugün Cumhurbaşkanı tarafından hizmete açılıyor

28 Kasım 2017 Salı 07:13
Bu haber 785 kez okundu
YATIRIMLARIN BEDELİ 109 MİLYON LİRA
Haberici -->

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Bu çerçevede Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapımı tamamlanan, 7,7 milyar lira yatırım bedelli 375 eser hizmete alınacak. 29 Kasım Çarşamba günü Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu olarak hizmete alınacak eserlerden Kayseri de payını alacak. Kayseri’de hizmete alınacak eserlerin toplam yatırım bedeli 109 milyon TL’yi buluyor.

Ülke genelinde hizmete alınacak bu tesislerden Kayseri’nin de payına düşeni aldığını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Kayseri’de Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün tamamladığı toplam 5 adet eseri bu açılış merasiminde hizmete alacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Hizmete alınacak DSİ’ye ait eserlerin baraj ve sulama tesislerinden oluştuğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şu bilgileri verdi:

“DSİ tarafından tamamlanan bu tesisler Sarız Çörekdere Barajı ile bu barajın sulama projesi, Yamula Barajı Mansap Cazibe ve Pompaj Sulaması, Kocasinan Yamula Barajı Ebiç Pompaj Sulaması ile Bahçelik Anailetim ve Sulamalarında yaşanan aksaklıkların giderilmesi maksadıyla yapılan çalışmadan oluşuyor. Bu projeler ile Kayseri’de yaklaşık 1,1 milyon metreküp su depolanacak ve 84.410 dekar zirai arazi suyla buluşacak. Ayrıca bu açılış merasiminde Bakanlığımıza bağlı Orman, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan tesis ve çalışmaları da hizmete alacağız. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi, korunan alanların altyapılarının iyileştirilmesi gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor. Kayseri’de hizmete alınacak bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli ise 109 milyon TL’yi buluyor.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV