banner87
26 Mart 2019 Salı

YAZ SPOR OKULLARI BAŞLADI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan ‘Yaz Spor Okulları’nda 1.dönem başladı.

25 Haziran 2018 Pazartesi 07:14
Bu haber 341 kez okundu
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLADI
Haberici -->
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan ‘Yaz Spor Okulları’nda 1.dönem başladı. Yaz spor okulları, 4’ü engelli 34 branşta eğitim verecek.

Yaz spor okullarına ilişkin açıklamalarda bulunan İl Spor Merkezi Şefi İnan Mahmutoğlu, şöyle dedi:

“Her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuk ve gençlerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. 3 dönem gerçekleştirdiğimiz spor okullarının ilkine başlamış bulunmaktayız. İlk dönem için 7 Bin öğrenci hedefimiz var. Çocuk ve gençlerimizi kayıt için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze bekliyoruz.”

Yaz aylarında 3 dönem şeklinde faaliyet gösteren yaz spor okulları, yüzme kursu hariç ücretsiz olarak hizmet veriyor. Birinci dönemde 7 Bin öğrenci hedefleyen yaz spor okulları, toplamda 50 Bin öğrenciye ulaşmak istiyor. 29 Haziran’da resmi açılışı yapılacak olan yaz spor okullarında 1.dönem 18 Haziran başlayacak, 14 Temmuz’da sona erecek. 2.dönem 15 Temmuz’da başlayacak, 14 Ağustos’ta sona erecek. 3.dönem ise 15 Ağustos’ta başlayacak ve 14 Eylül’de son bulacak. İl Spor Merkezi’nde 6-18 yaş grubu çocuk ve gençlere eğitim verecek olan yaz spor okullarına her yıl olduğu gibi rekor katılım bekleniyor.

Kentteki okulların kapanması ve ramazan ayının sona ermesinin ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan yaz spor okullarında 1.dönem başladı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV