banner87
19 Şubat 2019 Salı

YAZ TATİLİ KAYMEK’LE GÜZEL

Büyükşehir Belediyesi yaz tatilinin öğrenciler tarafından daha verimli geçirilmesi için farklı birimleriyle çalışmalarını sürdürüyor.

29 Haziran 2018 Cuma 07:27
Bu haber 327 kez okundu
YAZ TATİLİ KAYMEK’LE GÜZEL
Haberici -->
Büyükşehir Belediyesi yaz tatilinin öğrenciler tarafından daha verimli geçirilmesi için farklı birimleriyle çalışmalarını sürdürüyor. Spor A.Ş. ve konservatuvarın yaz kurslarının yanı sıra KAYMEK de yaz okulu başlattı. 12 farklı yaz okuluna katılan 4 bin 260 öğrenci eğlenerek öğrenme imkanı buluyor.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan KAYMEK, şehrin farklı mahallelerinde yer alan 12 Genç KAYMEK tesisinde yaz okulu düzenliyor. Farklı gruplarla gerçekleştirilen yaz okullarından 2 bin 500 öğrenci, üniversite hazırlık kurslarından 600 öğrenci, liselere hazırlık kurslarından 560 öğrenci, izcilik yatılı kamp programından ise 600 öğrenci faydalanıyor.

Genç KAYMEK TOKİ tesisleri de yaz okullarının açıldığı 12 tesisten birisi. Öğrenciler yaz okullarında hem farklı oyunları oynayarak eğleniyor hem de yararlı derslerle kendilerini yetiştirme imkanı buluyor. Sınav grubu öğrencileri akademik derslerle sınava yönelik eksikliklerini tamamlarken, yaz okulu öğrencileri de Kur’an-ı Kerim, Siyer, adab-ı muaşeret, ahlak ve değerler eğitimi derslerini alıyor. Öğrenciler ayrıca tarih ve kültür gezileri yapıyor, zeka oyunları ve geleneksel çocuk oyunları oynuyor, yüzme etkinliklerine katılıyor ve hayvanat bahçesi gezisine iştirak ediyor. Yaz okullarında ayrıca birçok branşta sportif turnuvalar gerçekleştiriliyor.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV