banner153
banner159
09 Temmuz 2020 Perşembe

YAZAR RAFET SERTOĞLU OKURLARIYLA BULUŞTU

Vatan Ana’ adlı kitabında Kurtuluş Savaşı’nda Kayserili kadınların mücadelesini anlatan Yazar Rafet Sertoğlu okurlarıyla buluştu.

21 Mart 2012 Çarşamba 19:16
Bu haber 743 kez okundu
YAZAR RAFET SERTOĞLU OKURLARIYLA BULUŞTU
Haberici -->
Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde düzenlenen toplantıya Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Toplantıda konuşan Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şubesi Başkanı Ayşe Uzunlu, kitaptaki kadınların hikayesinin kendini çok etkilediğini belirterek, “Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacaktır.Bu inancımın teminatı başta Türk Gençliği olmak üzere, günümüzün Hanifeleri, Ferideleri, Satılarıdır. Çünkü bu toprağın ‘Dağ Yürekli Kadınları’ daima var olacaklar.”dedi. Sertoğlu ise Atatürk’ün Milli Mücadele’deki önemine işaret ederek, “Bu kitap Türk’e yeniden yurt oluşunda, en az erkekler kadar çaba sarf etmiş olan, dağ yürekli Anadolu Kadınlarına ithaf edilmiştir! Ben onlara “Dağ Yürekli Kadınlar” diyorum… Çünkü onlar bir dağ kadar yüce ve mağrur, bir dağ kadar gururlu ve de asildiler! İstedim ki; Kurtuluşa giden yolda, ulusumuzun üstesinden geldiği zorlukları ve bu yurdun, bu cumhuriyetin nasıl yoktan var edildiğini bir de ben anlatayım. Anlatayım ki; Türk gençliği hür ve bağımsız olmak için ödenen bedelleri ve bu bedeli ödeyenleri iyi tanısın. Ve belki de bundan daha da önemlisi, onların bırakmış oldukları emanetlere sahip çıksınlar.” diye konuştu.

 Konuşmaların ardından Okul Müdürü Firdevs Açıkalın, yazar-şair Rafet Sertoğlu ve Türk Kadınlar Birliği Şubesi Başkanı Ecz. Ayşe Uzunlu’ya katkılarından dolayı çiçek takdim etti.

 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV