banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

YEMENLİ ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU

İl Müftülüğü ev sahipliği yaptı

28 Haziran 2017 Çarşamba 08:09
Bu haber 781 kez okundu
 YEMENLİ ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
Haberici -->

Erciyes Üniversitesinin farklı fakültelerde ve Uluslar arası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gören Yemenli öğrenciler, ailelerinden binlerce kilometre uzaklıkta Kayseri’de Ramazan Bayramı’nı geçiriyorlar. Öğrenciler bayramlaşmada birlikte kahvaltı yaptı.

İl Müftülüğünün organizasyonuyla buluşan 24 Yemenli öğrenci, toplu bayramlaşmanın ardından hep birlikte İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’in başkanlığında İl Müftü Yardımcıları Tandoğan Topçu, Atıf Akşit ve Emekli İl Müftü Yardımcısı Galip Koçer ile birlikte kahvaltı yaptılar.

Çok güzel bir bayram sabahına şahitlik ettiklerini belirten İl Müftüsü Güven, “Cetvelle çizilen sınırlar kardeşliğimize engel olamaz. Müslümanlar olarak ümmet şuuru içerisinde hep birlikte hareket etmeliyiz. Şehrimize Yemen’den okumak için gelen öğrenci kardeşlerimizle bayramlaştık, bayram namazını hep birlikte kıldık, bir nebze de olsa onlara ülkelerinden uzakta bayram yaşatabildiysek ne mutlu bizlere” dedi.

Yemenli öğrenciler ise, “Kayseri halkına çok teşekkür ediyoruz, bize kucak açtıkları için. Hep bize sıcakkanlı davrandılar. Biz burada kendimizi aile ortamında hissediyoruz. Ayrıca bugün burada bizlere bayram sabahı kahvaltı veren İl Müftüsü  Güven’e çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Yapılan sabah kahvaltı sonrası günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV