banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

YEMİN HEYECANI

24 Haziran seçim sonuçlarına göre mazbatalarını alan milletvekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yemin etti ve göreve başlamış oldular.

09 Temmuz 2018 Pazartesi 07:26
Bu haber 593 kez okundu
  YEMİN HEYECANI
Haberici -->

24 Haziran seçim sonuçlarına göre mazbatalarını alan milletvekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yemin etti ve göreve başlamış oldular. Kayserili 10 milletvekili de yemin heyecanı yaşadı. Milletvekilleri Baki Ersoy ve Dursun Ataş, yemin sırasında sağ ellerini kalplerinin üzerine götürmeleri dikkat çekti.

Türkiye genelinde olduğu gibi Kayseri’de de Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni seçilen milletvekilleri mazbatalarını düzenlenen törenle aldılar. Tören sonrasında Ankara’nın yolunu tutan milletvekilleri TBMM’de kayıt işlemleri yaptı. Kayıt işlemleri ile mazbata törenlerinde AK Partili milletvekilleri farklı tarihlerde iki grup halinde alıp, yine kayıtlarını iki grup halinde yaptırmaları dikkat çekti.

Kayıt işlemlerinin ardından geçe hafta milletvekilleri yemin heyecanı yaşadı. TBMM Genel Kurulunda 27. Dönem Milletvekilliği görevi için 600 milletvekili ile birlikte Kayseri’den seçilen 6’sı AK Partili, 2’si MHP’li biri CHP’li ve biri de İYİ Partili toplam 10 milletvekili yemin heyecanı yaşadı.

Mecliste öncelikli olarak milletvekilleri şehir isimlerine göre, şehirden seçilen milletvekilleri de soy isimlerinin baş harfine göre meclis kürsüsüne çağrıldı ve yemin ettiler. Taner Yıldız, mazereti nedeniyle ilk sırada yemen eden milletvekili oldu.

MHP Milletvekili Baki Ersoy ile İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataç, yemin töreni sırasında sağ ellerini kalplerinin üzerine koyarak etmeleri dikkat çekti. MHP Milletvekilleri İsmail Özdemir ve Baki Ersoy, yemin için meclis kürsüsüne gelirken, ön sırada oturan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin  karşısında durarak selamladıktan sonra kürsüye çıkmaları, yemin sonrasında yine MHP Lideri Bahçeli’yi selamlayıp elini öptükten sonra yerlerine geçmeleri   gözlerden kaçmadı. AK Partili Mustafa Elitaş ise, yemin sonrasında meclis başkanlığı kürsüsünü selamlaması dikkat çekti.

Yemin töreninde gözlerden kaçmayan bir detay ise, ilk kez milletvekili seçilen ve ilk kez yemin eden İsmail Özdemir, Baki Ersoy ve Dursun Ataş’ın heyecanlı olmasıydı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV