banner167
banner182
29 Kasım 2021 Pazartesi

YENİ AMBULANSLAR HİZMETTE

Sağlık Bakanlığı tarafından Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü'ne tahsis edilen 9 ambulansın teslim edildi ve hizmet vermeye başladı.

07 Nisan 2019 Pazar 12:09
Bu haber 631 kez okundu
YENİ AMBULANSLAR HİZMETTE
Haberici -->
Sağlık Bakanlığı tarafından Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü'ne tahsis edilen 9 ambulansın teslim edildi ve hizmet vermeye başladı.

Ambulans teslim töreninde konuşan Vali Şehmus Günaydın, sağlık hizmetlerindeki kalitede gelinen noktanın dünya ortalamasının çok üzerinde olduğunun altını çizerek, "Sağlık alanında ülkemiz son yıllarda dünya ortalamasının üstünde hizmetlere imza attı. Cumhurbaşkanımızın 'rüya proje' olarak adlandırdığı şehir hastaneleriyle de artık geldiğimiz noktada durmayacağımızı ve daha ileri noktaya gideceğimizi de anlıyoruz. Son yıllarda özellikle genel bütçeden sağlık harcamaların artmasıyla, sağlığa ayrılan payın artmasıyla sağlık hizmetlerindeki verimlilik, kalite dünya ortalamasının çok üzerine çıktı. Bizler, hastalarımıza çok güzel hizmet veriyoruz ayrıca vakalara ulaşmak için de ambulans filolarımızı her geçen gün zenginleştiriyoruz. Kayserimizde şehir içinde vakaya ulaşma süresi 5,7 dakika, kırsalda da 19 dakika. Bu, Türkiye ortalamasının çok üzerinde iyi bir rakam. Buradan da kısaca vatandaşlarımıza ambulansı gördükleri zaman trafikte lütfen yer versinler. Çünkü biliyorsunuz saniyeler, dakikalar çok önemli Vatandaşlarımız ambulansın önünü açar, daha hızlı vakaya ulaşmasını sağlarlarsa belki de bir hayatın kurtulmasına katkı verecekler" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da konuşmasında, "Kayseri'de kamu kurum kuruluşlarıyla yerel yönetim dayanışmasının güzel örneklerini sergilediğimizi bugüne kadar gözlemledik. Budnan sonra daha fazlasını gözlemleyeceğimize hiç şüpheniz olmasın. İnşallah birliğimiz, beraberliğimiz, bereketimiz olacak. Buna da bizler her alanda katkı sağlamak için 'varız' diyeceğiz" ifadelerini kullandı. AK Parti Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş ve İsmail Tamer de sağlık alanında gelişmeleri anlatarak, yeni ambulansların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Teslim alınan ambulanslarla birlikte kentteki ambulans sayısının 66'ya yükseldiğinin altını çizen Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, "Nüfusu 1 buçuk milyona yaklaşan Kayserimizde bu ambulanslar ile; ambulans sayımız 66’ya, istasyon sayımız ise 50’ye yükselecektir. Ambulans ve personel sayımız arttıkça istasyon sayımız da artacaktır. Yakın zamanda ilimize 3 ambulans daha tahsis edilecek. Bunlarla birlikte bu yıl toplam 12 ambulans ilimize kazandırılmış olacak ki; son 5 yılda ilimize yapılmış en büyük tahsistir" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından anahtar teslim töreni gerçekleştirildi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV