banner87
21 Ekim 2018 Pazar

“YENİ BAŞKANA SEÇMEN KARAR VERECEK”

Başkan Mustafa Palancıoğlu seçimle ilgili konuştu yatırımları anlattı

10 Ocak 2018 Çarşamba 07:45
Bu haber 423 kez okundu
 “YENİ BAŞKANA SEÇMEN KARAR VERECEK”
Haberici -->

Geçen yıl ki yatırımlarını anlatmak için kentteki gazetecilerle bir araya gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, MHP İl Başkanı Baki Ersoy’un, “Talas’ı alacağız” sözlerine karşı, “Buna seçmen karar verir” şeklinde yanıt verdi.

Talas’taki tarihi Feyzioğlu Konağı’nda gerçekleştirilen toplantıda Başkan Palancıoğlu, 2017 yatırımları ve 2018’de gerçekleştirilecek olan projelerle ilgili bilgi verdi. Ayrıca basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Başkan Palancıoğlu, geçen günlerde MHP İl Başkanı Baki Ersoy’un, “Talas’ı alacağız” şeklindeki sözlerine, “31 Mart 2019’a kadar seçilmiş bir belediye başkanıyım. Şu anda çok erken olduğu için bir şey söylemek durumunda değilim. Partimiz 2019 seçimlerinde kimi aday göstereceğine dair açıklamalar yapması da önemli. Her parti elbette bir aday gösterecek. Herkese hayırlı olsun. Talas’ta yaptığımız işler ortada. Bizim de partililerimizin de yapacağı bir şey yok, seçmen karar verecek” şeklinde yanıt verdi.

2017 ve 2018 bütçelerinin hemen hemen birbirine yakın olduğunu kaydeden Başkan Palancıoğlu, Belediye bütçesi dışında, hayırseverlerden destek aldıklarını, Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansı Projelerinden de kaynak edindiklerini söyledi. Başkan Palancıoğlu, “Ortalama bütçemiz her iki yılda da 95 milyon TL. En önemli avantajlarımızdan biri Kayseri’de hayırsever desteğinden en çok faydalanan ilçe olduk. Sağlık ocaklarımız, okullarımız, camilerimizin pek çoğu hayırsever desteğiyle gerçekleştirildi. Neredeyse kendi bütçemiz kadar hayırsever desteğinden faydalandık. Aynı zamanda AB projelerinden, Kalkınma Ajansı projelerinden faydalandık” diye konuştu.

MEVLANA TRAMVAY HATTINA KAVUŞACAK

Talas Mevlana Mahallesine yeni tramvay hattı için 2018 yılında çalışmalara başlanacağı müjdesini veren Başkan Palancıoğlu, yılsonuna kadar tramvay çalışmasının sona erdirileceğini belirtti. Başkan Palancıoğlu, diğer yatırımlara dair şunları söyledi:

“Osmanlı Evi’nin karşısında bayanlarımız için, Kadın Kültür Merkezi ve Kapalı Çocuk Parkı yatırımı yaptık. Aynı binanın içinde bayanlar eğitim almak ya da spor yapmak istiyorsa yapabilecek. Ücretsiz kurslarımız var. Aylık, üç aylık, altı aylık plates, zumba gibi spor imkanlarından yararlanacakları, bayanların mahremiyetinin sağlandığı çok nitelikli bir tesis olacak. Evde bunalan bayanlarımızın kullanacakları, toplantı yapabilecekleri bir kafeteryamız da var. Tesiste bayan arkadaşların çocuklarını bırakabileceği, akşam geç saatlere kadar da açık olacak bir çocuk bakım evimiz de olacak.”

EĞİTİM YATIRIMLARI ÖNCELİKLİ

“Talas’ın en önemli problemlerinden biri de eğitimdi” diyen Başkan, “Bilindiği üzere ilçemizde nüfus artışı çok hızlı. Diğer ilçelerde nüfus artışı yüzde 1-2 civarında iken, Talas’ta bu oran yüzde 7-8 arasında değişiyor. Bu da tabi ki cami, okul, sağlık ocağı, alt yapı ihtiyaçlarını artırıyor. Biz de göreve geldiğimizden bu yana Büyükşehir Belediyesi, hayırseverler ve Belediyemiz işbirliği ile yapılan altı yeni okulu hizmete açtık. Yapılan bu okullar, Talas dahilindeki tüm okulların yüzde 16’sına tekabül ediyor. Şu anda 3 adet inşaatı devam eden ve 4 adet de yatırıma aldığımız okulumuz var.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV