banner153
19 Eylül 2020 Cumartesi

YENİ MAHALLEYE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Hayırsever Mustafa Antepli tarafından Yeni Mahalle’de merhum kızı adına yaptırılan Ümit Antepli Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sağlık merkezinin bölge sakinlerinin isteği üzerine kısa sürede yapıldığını söyledi.

17 Ağustos 2020 Pazartesi 07:14
Bu haber 375 kez okundu
YENİ MAHALLEYE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ
Haberici -->

Hayırsever Mustafa Antepli tarafından Yeni Mahalle’de merhum kızı adına yaptırılan Ümit Antepli Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sağlık merkezinin bölge sakinlerinin isteği üzerine kısa sürede yapıldığını söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar'ın ev sahipliğinde, Yeni Mahalle’de düzenlenen açılış törenine; Kayseri Valisi Şehmus Günaydın,  Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli,  İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, bölge sakinleri ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Başkan Çolakbayrakdar, mahallelerin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler ürettiklerini belirterek, “Mustafa Antepli amcamızdan Allah razı olsun. Burada bir hayır eserini ortaya çıkardığı için Rabbim eksiğini doldursun. Daha önce burada yine belediyemiz tarafından yaptırılan bir sağlık merkezi vardı. Uzun yıllar bölge halkına hizmet verdi. Ancak o da zamanla yenilenmeye ihtiyaç duydu. Mevcudun iyileştirilmesi doğru bir iş değildi. Günümüz şartlarında Kayseri’ye yakışmıyordu. Hemen harekete geçerek yeni bir planlama ile çağdaş normlara uygun bir sağlık merkezi yapılması için kolları sıvadık. Hayırseverimiz Mustafa Antepli, merhum kızı adına bu aile sağlığı merkezinin yapımını üstlendi. Ayrıca Nurettin Livdumlu’ya da teşekkür ederim. Hem sağlık ocağımızın yapımında hem de hayırseverimize katkıları ile bugün bu eser ortaya çıktı.  Belediye olarak ilçemize yapılabilecek her ne varsa en iyisini yapabilmenin gayreti ve çabası içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yaptığı konuşmada Kocasinan Belediyesi’nin pandemi sürecinde kurallara en iyi uyan kurumlardan birisi olduğunu belirterek, “ Kayseri hayırseverleri ile bilinen ve övünene bir şehir hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Birliğimiz beraberliğimiz bereketimizdir. Kocasinan Belediyesi’ne ve değerli başkanına teşekkür ediyoruz.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki; “Bugün açılışını yapacağımız bu sağlık merkezimin semtimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Helal parasından ayırıp bu tesisi şehrimize kazandıran hayırsever ailemize teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Pandemi döneminde İngiltere’de, İspanya’da, İtalya’da Avrupa’nın o büyüyen ülkelerde perişanlıklar yaşandı ABD dahil. Toplu mezarların açıldığı bir dönem varken Allah’a hamdolsun bizim ülkemizde hastanelerimizde gerekli her türlü tedaviyi vatandaştan bir kuruş almadan en iyisini yapıyoruz” dedi.

Vali Şehmus Günaydın; “Hayırsever ailemize teşekkür ediyoruz. Kayserimiz hayırseverleri ile biliniyor. Hayırseverlerimiz birbiri ile yarışıyor. Kayseri’nin hayırseverlerine ne zaman müracaat etsek bizi hiç geri çevirmediler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz. Yine o örneklerden birisi için bir araya geldik. Kocasinan Belediyesi’ne ve hayırsever ailemize Kayseri adına teşekkür ederiz. Şehrimize bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, günün anısına hayırsever Mustafa Antepli’ye bir plaket takdim etti. İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in yaptırdığı dua ile Ümit Antepli Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı yapıldı.  Açılışın ardından katılımcılar sağlık merkezini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157