banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

YENİ OTOBÜSLER SEFERLERE BAŞLADI

Şehir Hastanesi’ne ulaşımı sağlamak üzere yeni hatlar belirledi ve bu hatlarda çalışması için yeni otobüsler aldı.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 07:34
Bu haber 1345 kez okundu
YENİ OTOBÜSLER SEFERLERE BAŞLADI
Haberici -->HABER: MEHMET NİLKALI

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük Şehir Hastanesi’ne ulaşımı sağlamak üzere yeni hatlar belirledi ve bu hatlarda çalışması için yeni otobüsler aldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda yeni nesil toplu taşım araçlarının ve yeni hatların tanıtımı için bir tören yapıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra ilçe belediye başkanları, bürokratlar, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Kayseri’de belediyecilik tarihinin en yoğun yıllarının yaşandığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, ulaşım yatırımları hakkında bilgiler verdi. Şehrin doğu-batı hattında çalışan raylı sisteme ilave olarak kuzey-güney hattını yapacaklarını dile getiren Başkan Çelik, “Kuzey-güney aksındaki hattın projelerini bitirdik. Talas Anayurt’tan, Erkilet ve oradan Belsin’e gidecek olan hattın iki ucundan yapımına başlıyoruz. Talas Anayurt’tan biz, Belsin Anafartalar’dan Ulaştırma Bakanlığımız çalışmalara başlayacak ve inşallah kısa süre içinde bitirmiş olacağız” dedi.

GÜNLÜK 50 BİN İNSANA ULAŞIM HİZMETİ

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Şehir Hastanesi’nin tam kapasiteye ulaşmasıyla günlük 50 bin insanın ulaşımının sağlanması gerektiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Kocasinan Belediye Başkanlığı dönemindeki en önemli vaadi olan Bekir Yıldız Bulvarı’nı hastane bitmeden tamamladıklarını belirtti. Başkan Çelik, “25 metre boyunda olan raylı sistem araçlarının uzunluğundaki otobüsler Hastaneler Hattı dediğimiz Erciyes Üniversitesi-Devlet Hastanesi-Şehir Hastanesi arasında çalışacak. Bu otobüslerin teslim süresi temmuz ayından başlayarak eylül-ekim ayına kadar sürecek ve her ay 2-3 otobüs teslim edilecek. Bunlar teslim edilene kadar çalışması için 8 adet otobüs daha aldık. Bu otobüsler yüzde yüz yerli tasarım otobüsler. Yolcu kapasitesi 210 kişi. Sabaha kadar şarjda kalacaklar ve akşama kadar çalışacaklar. Aldığımız 14 elektrikli, 10 adet körüklü, 20 solo otobüsle birlikte filomuzun yaş ortalamasını 5,2’ye çekiyoruz. Türkiye ortalamasından daha iyiyiz” diye konuştu. Çelik, halk otobüslerinin de yenilenmesi için yaptıkları çalışmalardan da bahsederek halk otobüsçülerinin de 15 adet körüklü otobüs sözleşmesi yaptıklarını söyledi.

ÜÇ HAT OLUŞTURULDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Şehir Hastanesi’ne ulaşım için aç ayrı hat oluşturulduğunu söyledi. Birinci hattın Erciyes Üniversitesi Hastanesi, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Şehir Hastanesi olmak üzere üç hastaneyi birbirine bağlayacak hat olduğunu ifade eden Çelik, “İkinci hat mevcut raylı sistem hattımıza bağlı olarak Belsin’den hastaneye ulaşımı sağlayacak. Bu hattı kullananlar raylı sistemden ücretsiz aktarmayla hastaneye gidebilecek ya da hastaneden gelerek ücretsiz raylı sistem aktarması yapabilecek. Üçüncü hattımız da şehir hastanesi ring hattı olacak. Güneyden kuzeye ve kuzeyden güneye ring hatları olacak” dedi.

Başkan Çelik, daha sonra Şehir Hastanesi’ne ulaşımı sağlayacak olan üç ayrı hatla ilgili detaylı bilgiler verdi. Çelik, Şehir Hastanesi Çift Yönlü Ring Hattı’nın Cumhuriyet Meydanı-Erkilet-Kuzey Çevreyolu-Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı-Osman Kavuncu Bulvarı-Cumhuriyet Meydanı güzergahında çift yönlü çalışacağını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, daha sonra basın mensupları ve vatandaşlarla birlikte yeni alınan otobüsleri gezdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV