banner87
19 Mart 2019 Salı

YENİ OYUNLAR PEŞİNE DÜŞTÜLER

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, açıklama yaptı

02 Nisan 2018 Pazartesi 07:50
Bu haber 501 kez okundu
YENİ OYUNLAR PEŞİNE DÜŞTÜLER
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Avrupa ülkeleri ve Amerika’nın Afrin’e yapılan Zeytin Dalı Harikatı ile ikiyüzlülüklerinin ortaya çıktığını ifade etti. Bakan, destekleri boşa çıktıktan sonra yeni oyunlar peşine düştüklerini dile getirdi.

Kayseri’de bazı programlara katılan Bakan Mehmet Özhaseki, vatandaşlara hitabende konuşma yaptı. Bakanın gündeminde ise, sınır ötesinde terör örgütlerine yönelik operasyon vardı. Bakan, bu operasyonlarla ilgili olarak AVrupa ve Amerika’yı eleştirdi.

“Batı ülkelerinin Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonu'nda da ikiyüzlülüğünü gösterdi” diyen Bakan Özhaseki, “Batı her zamanki gibi ikiyüzlülüğünü burada da gösterdi. Şimdiye kadar destekledikleri, güya bilinmediklerini zannettikleri o desteklerin boşa çıktığını görünce bir telaşe ile gerek ABD, gerekse AB üyesi bazı ülkeler yeni oyunlar peşine düşmeye başladılar” diye konuştu.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve açılışlara katılmak üzere memleketi Kayseri’ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Melikgazi Katlı Kavşağı’nın açılış törenine katıldı. Tören öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Özhaseki, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’ye karşı oyun oynamak isteyenlerin sonlarının hüsran olacağını dile getiren Özhaseki, “Türkiye’nin iç güvenliğini sağlama alabilmek, dışarıdan gelecek terörist sızmalara karşı en azından önlem olabilmesi açısından yıllardır sürdürdüğümüz bir mücadele var. Afrin’deki harekat yapılıncaya kadar da her yolu denedik. En sonunda başka çaremiz kalmadığı için gidip oradaki terörist unsurları temizlemeye karar verdik. Bütün bunları yaparken büyük bir titizlik içerisinde, büyük bir merhamet örneği göstererek hiçbir sivilin zarar görmemesi adına orada müthiş bir mücadele verildi. Yıllarca sığınak yapmışlar, dışarıdan destek almışlar. Taşeron oldukları için bunları yapmaları zaten normaldi. Orada çok kısa süre içerisinde harekat sona erdi” dedi.

HÜSRAN OLACAKTIR

Batı ülkelerinin Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonu'nda da ikiyüzlülüğünü gösterdiğini kaydeden Bakan Özhaseki, “Batı her zamanki gibi ikiyüzlülüğünü burada da gösterdi. Şimdiye kadar destekledikleri, güya bilinmediklerini zannettikleri o desteklerin boşa çıktığını görünce bir telaşe ile gerek ABD, gerekse AB üyesi bazı ülkeler yeni oyunlar peşine düşmeye başladılar. Artık hangi oyunu oynarsa oynasınlar, hangi akıl oyunları ile bizi meşgul edeceklerini zannederse zannetsinler sonları hüsran olacaktır diye düşünüyorum. Biz her işin farkındayız. Olan biteni çok iyi biliyoruz ve ona uygun da hareketimizi geliştiriyoruz. Orada zamanında bu teröristlere önce cesaret vererek, sonra onları örgütleyerek, onlara silah ve akıl vererek devam edenler bütün bu yaptıklarının boşa çıktığını anladılar. Şimdi de bir başka gafillik içerisindeler. Adeta o terör örgütünün sözcülüğüne soyunur gibi ‘biz ara bulalım’ diyorlar. Bazen de o Meclisteki siyasi uzantıları şöyle bir gaflet ile hareket ediyorlar, ‘barış olsun, herkes silahı bıraksın.’ Bu nasıl bir şeydir. Meşru devletlerin kendi silahlı gücünü lav ettiği dünyanın neresinde görülmüş. Böyle güçlü bir milletin temsilcilerinin teröristler ile aynı masaya oturup konuştuğu dünyanın neresinde görülmüş. Asıl bunu söyleyen meclistekiler, o terör örgütünün temsilcileri mecliste her gün onların sözcülüğünü yapacağına, dönüp katillere ‘Bunun sonu hüsran, hepiniz öleceksiniz. Hem bu vatanda yaşayacaksın, hem bu vatanın nimetlerinden istifade edeceksin, bu güzel vatanda kardeşlik türküleri söylemeye çalışacaksın hem de yurt dışına gidip Türkiye’yi hiç sevmeyen ülkelerin elini eteğini öperek yalvaracaksın. Böyle ikiyüzlülük olmaz. Bunların hepsinin numaralarına karnımız tok” diye konuştu.

“ALGI OPERASYONUNUN PEŞİNDELER”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır” sözlerine ilişkin, “Algı operasyonunun peşindeler” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de AK Parti Kocasinan İlçe Başkanlığı 5. Kadın Kolları Olağan Kongresi'ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır” sözlerine sert tepki göstererek, “Bu hain terör örgütlerine destek verenlerin konuşmalarını anlamakta güçlük çekiyoruz. Gerek Mecliste, gerekse Meclis dışında bu terör örgütlerine destek veren konuşmalar yapan özellikle ana muhalefet ve onun yanındaki PKK’nın siyasi uzantılarının söylediklerini anlamakta güçlük çekiyoruz. PKK’ya destek verenleri görevden alıyoruz, ilk bağıran bizim ana muhalefet oluyor. FETÖ ile büyük bir mücadele veriyoruz ama onlara destek çıkan ne yazık ki ana muhalefet oluyor. Sonrada çıkıyorlar ‘En büyük FETÖ’cü Cumhurbaşkanı’ gibi abes bir laf ediyorlar. Gülelim diye mi söylüyorlar, merak ediyorum. Gülelim diye söylemedikleri kesin ama bir algı operasyonunun peşindeler. Özellikle Kılıçdaroğlu’nun iş başına gelmesiyle beraber CHP’de bir tavır değişikliği oldu. Eskiden ulusalcı çizgisinde olan bir Deniz Baykal vardı, gittikten sonra her şeye müsait olan bir CHP geldi. İşler ve güçleri algı olmaya başladı” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV