banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

YENİ YOLLAR, CAN DAMARI OLACAK

24 saat prensibiyle dur durak bilmeden çalışan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni yolun, bölgenin can damarı olacağını vurguladı.

01 Ağustos 2018 Çarşamba 07:16
Bu haber 402 kez okundu
YENİ YOLLAR, CAN DAMARI OLACAK
Haberici -->
24 saat prensibiyle dur durak bilmeden çalışan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni yolun, bölgenin can damarı olacağını vurguladı.

‘Yol medeniyettir’  anlayışıyla hizmet atağını sürdüren Kocasinan Belediyesi, Yavuzlar, Gaziosman ve Yunus Emre Mahallelerine kesintisiz bağlantı sağlayacak yeni yol çalışmasına başladı. Kocasinan’da imarlı yolları açarak, daha modern yapılaşmanın önünü açan Kocasinan Belediyesi, mülkiyet sıkıntıları nedeniyle uzun yıllar ulaşıma açılamamış birçok yeri, vatandaşların hizmetine sunuyor. Bu kapsamda Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Yavuzlar, Gaziosman ve Yunus Emre Mahallelerinin içinden geçen Karadeniz Caddesi’nde yeni bir ulaşım aksı kazandırıyor. Uzunluğu bin 100 metre, genişliği ise 20 metre olan yeni yola, 8 bin ton alt temel malzeme ile 4 bin ton asfalt serimi yapılması hedefleniyor.

Yapımına başlanan yeni yolu büyük bir titizlikle inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, bölgenin ihtiyacına göre çözümler ürettiklerini vurguladı. Kocasinan’ın dört bir yanında çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak mahallelerimizin ihtiyaçlarına göre çözüm üretiyor ve projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda Yavuzlar, Gaziosman ve Yunus Emre Mahallelerimizin içinden geçen Karadeniz Caddesi’ndeki bu yol, bölgenin can damarı olacak. İstimlak çalışmalarının tamamlandığı Karadeniz Caddesi’nde yol çalışmalarına başladık. En kısa zamanda diğer alt yapı kurumlarının da çalışmalarını tamamlamasıyla birlikte asfaltlama ve çevre düzenleme çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Kocasinan’ımızın, değişimini ve dönüşümünü hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Mahallelerin ihtiyaçlarını teker teker yerinde tespit ederek, çözüm üretiyoruz. Her bir mahallemizi Kocasinan’a değer katacak şekilde yenileyeceğiz. Yaptığımız çalışmalarla Kocasinan’ımız, daha değerli hale gelecek. Yapılan çalışmaların şehrimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini “Yaptığımız hizmetler neticesinde ilçemiz daha modern bir görünüme ve daha sağlıklı bir alt yapıya kavuşuyor” diye noktaladı.

İnceleme sırasında bölge sakinleriyle de hasbihal eden Başkan Çolakbayrakdar, fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları geri çevirmedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV