banner167
banner165
28 Ocak 2021 Perşembe

YEREL ZİNCİRLER BULUŞUYOR' TOPLANTISI

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, bu yıl 4.'sü gerçekleştirilecek 'Yerel Zincirler Buluşuyor' (YZB) toplantısının ilk defa 14 farklı ülkeden sektör temsilcilerinin katılımıyla uluslararası boyuta taşınacağını söyledi.

22 Mart 2012 Perşembe 15:46
Bu haber 1180 kez okundu
YEREL ZİNCİRLER BULUŞUYOR' TOPLANTISI
Haberici -->

25-26 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek 'YZB 2012' toplantısının tanıtımı Kayseri'de yapıldı. Toplantıya, YZB 2012'nin sponsorlarından Gülsan Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Güldüoğlu, Som Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Levent Somtaş, TPF Genel Koordinatörü Gurbet Altay, Perakendeciler Derneği Başkanı Selahattin Kılıç ve Kayserili perakendeciler katıldı.Tanıtım toplantısında konuşan TDF Başkanı Selamet Aygün, organizasyonda, 'Kurumsal Yönetim' ana teması ve 'Yerel Birliktelikten, Küresel Markaya' sloganıyla hareket edileceğini söyledi.Toplantının yerel boyuttan çıkarılıp, global hale getirileceğini söyleyen Aygün, toplantının ihracat boyutuyla perakende sektörüne yeni bir canlılık katacağını bildirdi.Yıllık ortalama yüzde 20 büyüme oranı, 14 milyar lira ciro ve yüzde 30'u aşan pazar payıyla Türkiye'nin en büyük organize perakende aktörü olduklarını belirterek, ''Bu yılki toplantımızda 14 farklı ülkeden katılımcılar olacak. Özellikle yakın coğrafyadan hem nitelik, hem de nicelik açısından çok sayıda katılımcı bekliyoruz. Organizasyonda, Anadolu'daki 13 bölge derneğimizle çalışmalar yapacağız. Yerel zincirlerin sorunlarının ortaya konulması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesini hedefliyoruz'' dedi.Glabus Fuar ve Kongre Yönetimi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Adıgüzel de, YZB 2012 hakkında katılımcılara çeşitli bilgiler verdi.

Bu yıl 4.'sü gerçekleştirilecek YZB'nin en geniş kapsamlısının bu yıl yapılacağını kaydeden Adıgüzel, şunları söyledi:

''Yerel Zincirler Buluşuyor toplantılarına, 2009'da 1200, 2010'da 3348, 2010'da ise 10 bin kişi katıldı. Bu yılki sayı şimdiden geçen yılın katılım oranını geçti. Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, İran, Irak, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Katar-dan önemli kurumların temsilcilerin misafir etmeyi hedefliyoruz. Ayrıca toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımızın da katılma durumu var.''

Toplantının sonunda, YZB 2012'nin sponsorlarından Gülsan Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Güldüoğlu'na, Som Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Levent Somtaş'a ve PERDER Başkanı Selahattin Kılıç'a plaket verildi.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV