banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

YERİ GELDİ CEPHEDE SAVAŞTILAR

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolasıyla açıklama yaptı

08 Mart 2018 Perşembe 06:59
Bu haber 335 kez okundu
YERİ GELDİ CEPHEDE SAVAŞTILAR
Haberici -->
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolasıyla yaptığı açıklamada, “Türk kadını büyük fedakarlıklar yapmıştır. Yapmaya devam ediyor. Yeri geldiğinde cephede savaşmışlardır” dedi.

Başkan Tahir Nursaçan, 1977 yılında Birleşmiş Milletler tarafından onaylanarak uluslararası bir gün haline gelen kadınlar günü uzun yıllardır ülkemizde de kutlandığını ifade dedi.

“Kadınlarımız Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında önemli çalışmalar gerçekleştirmişlerdir” diyen Nursaçan, şunları söyledi;

“Yeri geldiğinde cephede savaşmış, yeri geldiğinde cephe gerisinde savaşa destek olmuşlardır. Savaş ardından ülkenin kalkınmasında da kadınlarımız, en ön saflarda yerlerini almıştır. Yüzyıllar önce İslam dininin Yüce Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa (SAV)  ‘Veda Hutbesi’nde kadınların haklarına dikkat çekiyor ve şöyle buyuruyor: “ Ey İnsanlar. Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu konuda Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah’ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah’ın emri ile helal kıldınız. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onların da sizin üzerinde hakları vardır ”, “ Sizin En İyiniz, Kadınına Karşı En İyi Olanınız ” Buyurmaktadır.Dinimizde ve geleneklerimizde, kadın her zaman önemli bir yer tutmaktadır. Kadınların toplumdaki siyasi, sosyal ve ekonomik statüsünün güçlenmesi, toplumsal refah seviyesinin en önemli göstergelerinden birisidir. 1934 senesinde Ulu Önder Atatürk, pek çok Avrupa ülkesinden önce kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını kazandırmış, bu konuda dünyanın pek çok gelişmiş ülkesine de ilham kaynağı olmuştur.”

OSB Başkanı Nursaçan, ülkemizde kadın sorunu ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel bir konu olduğunu belirterek, “Kadına şiddetin önlenmesinde, kadınlarımızın çocuklarını sevgi, saygı ve hoşgörülü bir yaklaşımla, cinsiyet ayrımı yapmadan, tutarlı ve doğru biçimde yetiştirmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Ancak ne yazık ki; Türkiye’de kadınların iş gücüne katılım oranları istenilen seviyeye henüz ulaşamamıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kadının çalışma hayatına katılmasını kolaylaştırmak açısından alınan önlemler ise geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Unutulmamalıdır ki” Kadınımıza hak ettiği değer vermek geleceğe yapılan en büyük yatırımdır! Kadınlar, halkın en fedakâr, çalışkan ve üreten bireyleridir.15 Temmuz gecesi kadınlarımızın gösterdiği fedakârlıklar ve cesaret, asla unutulmayacak bir görüntü olarak tarihimize nakşolunmuştur.  15 Temmuz'da yitirdiklerimiz başta olmak üzere, ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan kadınlarımızı şükranla yâd ediyorum. Şiddetin kurbanı olan kadınlarımıza da Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

Nursaçan, kadınlar günü dolayısıyla bütün kadınların gününü kutlayarak, Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve huzur dolu bir gelecek temenni etti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV