banner87
17 Eylül 2019 Salı

“YERLİ VE MİLLİ OLMAYA DAVET EDİYORUZ"

Milletvekili Karayel'den açıklama

04 Aralık 2017 Pazartesi 06:56
Bu haber 480 kez okundu
 “YERLİ VE MİLLİ OLMAYA DAVET EDİYORUZ
Haberici -->

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, “Ana muhalefeti yerli ve milli olmaya davet ediyoruz. Ülkemiz üzerindeki emellere alet olmaları gerçekten üzücüdür” dedi.

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından uygulanan ‘Nöbetçi Vekil’ uygulaması devam ediyor. Uygulama kapsamında Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, vatandaşlarla görüşerek onların sorunlarını dinledi. Düzenlediği basın toplantısında konuşan Karayel, gündemin en önemli maddesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asılsız iddiaları olduğunu ifade ederek, “Şuan gündemin en önemli maddelerinden bir tanesi ana muhalefet partisinin genel başkanının yapmış olduğu açıklama. Geçen hafta Salı günü grup toplantısında elindeki kağıtları sallayarak yaptığı açıklamayla başlayan bu tartışma bu kağıtların doğru olmadığının ortaya çıkmasıyla birlikte bir kez daha CHP’nin aleyhine neticelenmiştir, bir kez daha CHP’nin elinde patlamıştır. Biliyorsunuz ana muhalefet partisi genel başkanının yaptığı il yanlış açıklama, çarptırma değildir. Daha önce de aleyhe birçok beyanlarda bulunmuştu ve bunların doğru olmadığı mahkeme kararıyla netleşmiştir. Burada özellikle vurgulamak istediğim husus bu açıklamanın Amerika’daki Rıza Sarraf davasıyla aynı zamana rastlamasıdır. Her ne kadar rastlama ve denk gelme desek de bunun böyle olmadığını düşünüyorum. 15 Temmuz’da, onun öncesinde 17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz sonrasında da ekonomik olarak yapılmaya çalışılan operasyonların bir devamı olarak Türkiye’deki algı operasyonlarının devamı olarak görüyorum. Baktığınız zaman çamur at izi kalsın siyaseti bir kez daha ortaya konulmuştur. Her zaman ifade ettiğimiz gibi ana muhalefeti yerli ve milli olmaya davet ediyoruz. Ülkemiz üzerindeki emellere alet olmaları gerçekten üzücüdür. Söylenen bu yanlış beyanlar Türkiye’nin lehine değil aleyhinedir. Bizdeki ana muhalefet muhalefet Türkiye’yi yıkma pahasına iktidarı yıkma çabası içerisindedir” dedi.

Hükümetin en önemli önceliklerinden birinin ekonomi olduğunun altını çizen Karayel, “Ekonomiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ekonomi en önemli önceliklerimizden bir tanesidir. İnsanımızın refah seviyesinin düşmemesi, cebindeki parasının azalmaması hükümet olarak bizim en önemli önceliklerimizden bir tanesidir. Bu kapsamda gereken bütün çalışmalar yapılıyor” şeklinde konuştu.

Kayseri’de ilçe kongrelerini partiye yakışır şekilde tamamladıklarını dile getiren Karayel, il kongresini de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapmayı planladıklarını söyledi.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ise, meclisin yoğun çalışma dönemine girecek olmasından dolayı 1 ay kadar Nöbetçi Vekil uygulamasını yapamayacaklarını ifade etti. 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV