banner87
23 Nisan 2019 Salı

YEŞİLHİSAR’A DİYALİZ ÜNİTESİ

Daha önce diyaliz makinesine girmek için kent merkezine gelen Yeşilhisarlı hastalar artık bu hizmeti ilçede alacak. İlçe merkezine 5 hasta kapasiteli diyaliz ünitesi açıldı.

10 Eylül 2018 Pazartesi 07:25
Bu haber 269 kez okundu
YEŞİLHİSAR’A DİYALİZ ÜNİTESİ
Haberici -->
Daha önce diyaliz makinesine girmek için kent merkezine gelen Yeşilhisarlı hastalar artık bu hizmeti ilçede alacak. İlçe merkezine 5 hasta kapasiteli diyaliz ünitesi açıldı.

Diyaliz merkezinin açılış törenine AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Ramazan Benli, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdülkadir Akdeniz, İl Sağlık Müdürlüğü idarecileri, Yeşilhisar İlçe protokolü, İlçe parti ve oda temsilcileri, sağlık çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından bir konuşma yapan Yeşilhisar İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Taner Şahin; diyaliz ünitesinin yapımı aşamasında desteğini esirgemeyen Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz ve hayırsever iş adamı Ömer Kılıç’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz, sağlık alanında Yeşilhisar’a verilen desteklerden dolayı milletvekili Dr. İsmail Tamer ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Ramazan Benli’ye ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Ramazan Benli konuşmasında, “Öncelikli olarak Allah’a hamd ediyorum, memleketime hizmet etme bahtiyarlığındayım. Gerçekten şu ortamda görüyoruz ki kamu kurumlarıyla siyasi erkiyle yerel yönetimleri ve hayırseveriyle tam bir birliktelik ortamı içerisindeyiz. Bu hizmette yol gösteren başta vekilimiz Sayın İsmail Tamer’e, Belediye Başkanımız Abdulkadir Akdeniz’e ve değerli hayırseverimiz Ömer Kılıç’a huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak söz alan Milletvekili Dr. İsmail Tamer ise, “Türkiye sağlık açısından önemli bir yere geldi. İşte buradaki bu diyaliz merkezimizde bunun eseri. Ülkemizde gelişen sağlığın yansımalarını bu gibi tesislerle görmekteyiz. Bizler görevimizi yapıyoruz. Bu eserleri görüp gurur duymamak elde değil. Sizler çok daha iyilerine layıksınız bizlerin görevi sağlık hizmetlerini eksiksiz sizlerin ayağına getirmek” diye konuştu.

Törende Diyaliz Ünitesinin yapımında desteklerinden dolayı, Milletvekili Dr. İsmail Tamer hayırsever iş adamı Ömer Kılıç’a, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Ramazan Benli de Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz’e günün anısına plaket sundular. Plaket sunumunun ardından, protokol üyeleri kurdele keserek diyaliz ünitesini hep birlikte ziyaret ettiler.

Açılan diyaliz merkezi sayesinde hastaların çeşitli zorluklarla haftanın üç günü il merkezine gitmesine ve diyaliz seansı sonrası bitkin düşerek tekrar geri dönüş yolu çekmesine gerek kalmadı. Diyaliz ünitesi 4+1 olacak şekilde aynı anda 5 hasta alacak kapasitede olup hastaların diyaliz öncesi ve çıkışında servisle evlerine nakli sağlanmaktadır. Başlangıç itibariyle 10 diyaliz hastası, diyaliz sertifikasına sahip hekimimiz Dr. Şakir Ener’in kontrolünde diyalize alınmaktadır.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV