banner87
23 Mart 2019 Cumartesi

YETİMLER İÇİN İFTAR SOFRASI

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yetimler için kurulan iftar sofrasında bazı ülkelerin açık hava yetimhaneye dönüştüğünü belirtti.

01 Haziran 2018 Cuma 03:30
Bu haber 312 kez okundu
YETİMLER İÇİN İFTAR SOFRASI
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yetimler için kurulan iftar sofrasında bazı ülkelerin açık hava yetimhaneye dönüştüğünü belirtti. Türkiye’nin mazlumları kucaklayan tek ülke olduğunu ifade etti.

Her yıl Ramazan ayının 15. gününde yetimler için iftarı geleneksel hale getiren Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) ile birlikte iftar verdi. Ekonomi Eski Bakanı ve AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ın da katıldığı iftarda dünyadaki bazı ülkelerin adeta açık hava yetimhanesine dönüştüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, zalimin zulmü karşısında tek dik duran ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi'nde gerçekleştirilen iftara Ekonomi Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in yanı sıra AK Parti İl Başkanı Fatih Hasyüncü, MÜSİAD Başkanı Nedim Olgunharpuıtlu, ilçe belediye başkanları, iş adamları ve yetimlerimiz katıldı.

İftarda bir konuşma yapan MÜSİAD Şube Başkanı Nedim Olgunharputlu, “Aldığımız her nefesin hesabını verme zorunluluğumuz olduğu bilinciyle hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında sadece Ramazan ayının 15’inde değil 365 gün anne babasız kalmış yetim ve öksüzler ile evlatsız kalmış yaşlıların yanında olduklarını söyledi. Sevgili Peygamberimizin yetimlerle ilgili sözlerini hatırlatan Başkan Mustafa Çelik, iyi bir insan olmaya çalışmamız ve mazlumun yanında olabilmek için gayret göstermemiz gerektiğini vurguladı. Türkiye’nin bu anlamda çok farklı bir noktada olduğunu dile getiren Başkan Çelik, “Bireylerin mazlumların yanında olması toplumların ve ülkelerin de mazlumların yanında olmasını sağlıyor. Bunun en somut örneği güzel ülkemiz Türkiye’miz ve bu ülkenin Lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun rakamlarına göre dünyada bugün 400 milyon yetimin olduğu ifade ediliyor. Myanmar, Suriye, Irak, Filistin başta olmak üzere pek çok ülke adeta açık hava yetimhanesine dönüştü. Zalimin zulmü altında ezilen halklar ve her gün bu dünyaya gözlerini açan yetimler bulunuyor. Ve böyle bir dünyada tüm mazlumlara kucak açan bir ülke ve onun lideri var. Her yetimin başını okşamak için adeta çırpınıyor. Her yetimin gözyaşını dindirmek, hıçkırıklarını sona erdirmek, yüzünde bir gülümseme oluşmasını sağlamak için canla başla çalışıyor. Allah Sayın Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Bugün dünyanın ekonomisi en büyük devletleri arasında değiliz; ama gururla ifade ediyorum ki gönlü en büyük devlet, kalbi en zengin devlet Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Mazlum tüm milletlerin yanında olan bir milletin evladı olmaktan onur duyuyorum. Mazlum tüm milletlerin umut olarak gördüğü Türkiye’de yaşamaktan gurur duyuyorum. Yetime ve mazlum milletlere sahip çıkarak ülkemizi ve ülkede yaşayan her Müslüman’ı bir vebalden kurtaran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmasında Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç duyan herkesin yanında olduğunu da vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, “Bizler de Kayseri’de anasız ve babasız kalmış yetim ve öksüzlerin yanında olmaya çalışıyoruz. Evlatlarını yitirmiş yaşlılarımıza evlat olmaya gayret ediyoruz. İhtiyacı olan herkesin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Rabbim bizi bu yoldan ayırmasın” diye konuştu. Ekonomi Eski Bakanı, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş da konuşmasında Amerika’nın Kudüs ile ilgili kararına değindi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV