banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

YETİŞKİNLER İÇİN HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI

EPALE Projesi(Electronic Platform for Adult Learning in Europe) hakkında Kayseri’de bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

03 Ekim 2018 Çarşamba 06:53
Bu haber 591 kez okundu
YETİŞKİNLER İÇİN HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI
Haberici -->

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Avrupa’da yetişkin eğitimi veren tüm kurum ve kuruluşları çevrimiçi bir platformda buluşturmayı amaçlayan ve Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen EPALE Projesi(Electronic Platform for Adult Learning in Europe) hakkında Kayseri’de bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kentte bir otelde düzenlenen toplantıda eğitimcilere EPALE eğitimi verildi. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri ve Halk Eğitim birimi eğitimcileri ve sektör idarecilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr. İbrahim Ethem Bilici de EPALE’in bu ayki gündem konusu olan medya okuryazarlığı konusunda eğitim verdi. Katılımcılar çok yararlı bilgiler aldıklarını ve bu tür toplantıların devamını beklediklerini belirttiler.

EPALE nedir?

MEB/Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü sorumluluğunda yürütülmekte olan EPALE projesi, yetişkinlerin de hayat boyu öğrenme süreçlerinde uluslararası işbirliği ve bilgi paylaşımıyla yetişkin eğitimi veren kurum ve kuruluşları ortak bir platformda buluşturarak paylaşılan bilgi, belge ve iyi örnek uygulamaları ile kurumların birbirinden öğrenmelerini desteklemektir.

Resmî olarak 15 Nisan 2015’te Brüksel’de düzenlenen açılış etkinliğiyle yürürlüğe konulan EPALE’nin, Türkiye’deki ilk dönem uygulaması 1 Ocak 2016 - 31 Aralık 2016 arasında yapılmış ve başarıyla tamamlanmıştır. Projenin ikinci dönem uygulaması 1 Ocak 2017’de başlamış ve 31 Aralık 2018’de sona erecektir. Projenin bugüne kadarki döneminde; yapılan bilgilendirme toplantıları, ulusal konferans ve çalıştaylar, uzaktan eğitim içerikleri, paydaşlarla yuvarlak masa toplantıları ile kayıtlı kullanıcı sayısı 5 binin üzerine çıkmıştır. Projenin üçüncü dönemi ise 1 Ocak 2019 tarihinde başlayacaktır.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV