banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

“YILBAŞINA BİR MİLYAR LİRALIK İHALE YAPACAĞIZ”

Başkan Çelit yatırımları anlattı

28 Haziran 2017 Çarşamba 08:03
Bu haber 1177 kez okundu
 “YILBAŞINA BİR MİLYAR LİRALIK İHALE YAPACAĞIZ”
Haberici -->

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yılbaşına kadar yapacakları ihalelerin bedelinin 1 milyar TL’yi bulacağını söyleyerek, “Kaynaklarımız var, borçlanmaktan korkmuyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yapımı devam eden projeler hakkında bilgiler verdi. Dolu dolu bir Ramazan geçtiğini kaydeden Başkan Çelik, Ramazan Sokağı’na vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti.

Yılbaşına kadar yapılacak olan ihalelerin bedellerinin 1 milyar TL’yi bulacağını kaydeden Başkan Mustafa Çelik, “2017 yılının başında vizyon projelerimizi açıklamıştık. Belediyelerde devletin bir parçasıdır. Kamu kurumlarında devamlılık esastır. Haseki başkanımızdan devraldığımızda başlatılan projeler vardı. Projesi hazırlanan ve ihalesi yapılacak olan işler vardı. Onların hepsini bitirdik. Kimisi süresinde kimini ise süresinden önce bitirdik. Hepsi tıkır tıkır çalışıyor ama bu arada yeni dönemde kendi imzamızı atacağımız işleri de planlamak zorundaydık. Belirlediğimiz 3 kritere göre planlamamızı yaptık. Bu plana göre de yapılması gereken ana işleri ortaya çıkardık. Ocak ayından bu tarafa 157 tane ihalemiz oldu. İhale bedeli de 330 milyon TL’yi geçti. Bunların içerisine büyük projeleri koymuyorum. Yılbaşına kadar yapacağımız ihaleler ile bu rakam 1 milyar TL’yi bulacak. Bu belediyecilik tarihinde gerçekten olağanüstü yatırım dönemidir” dedi.

Devam eden kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgiler veren Çelik, “Bayramdan sonra ihalesini yapacağız ve temelini atacağız. Çok hummalı bir çalışma devam ediyor. Son derece planlı gelişiyor. Mevcut halde Sahabiye mahallesinde bir metrekare park yok. Bu proje 147 yıllık Kayseri belediyecilik tarihinin en büyük, en kapsamlı ve maliyeti en fazla olan bir projeyi yapmak inşallah bize nasip olacak” diye konuştu.

 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV