banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

YİNE EĞİTİM, YİNE MELİKGAZİ

Üniversite öğrencileri stajda

09 Temmuz 2017 Pazar 10:14
Bu haber 640 kez okundu
YİNE EĞİTİM, YİNE MELİKGAZİ
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak eğitimin ve öğretimin her aşamasında hizmet verdiklerini ve hatırlatarak, “Melikgazi Belediyesinden şu anda 105 üniversitesi öğrencisi stajer olarak uygulamalı eğitim almaktadır” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Muhasebe, Mimar, İnşaat, Harita ve Kadastro, İşletme, Halkla ilişkiler, Makine, Arkeolog, Gazetecilik ve Bilgisayar gibi çok farklı mesleklerde üniversite öğrencisinin belediyenin birimlerinde uygulamalı eğitim aldıklarını belirtti. Melikgazi Belediyesi eğitim her aşamasında yer aldığını yani kreşlerden başlayan eğitimin üniversite aşamasına kadar hizmet verdiğini kaydetti. 

Eğitimcinin ve eğitimin destek ve yardımcısı olan bir belediye olduklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Melikgazi Belediyesi adeta bir üniversite kampüsü gibi 105 öğrenci belediyenin çeşitli birimlerinde 30 ile 40 gün süreli stajer öğrenci olarak çalışmaktadır. Teorik olarak görmüş olduklarını belediyemizde deneyimli, bilinçli ve uygulayıcı çalışanları yanında mesleklerinin uygulamasın öğrenmektedirler. Melikgazi belediyesi bir hizmet belediyesi yanında aynı zamanda bir eğitim merkezidir.”

Başkan Memduh Büyükkılıç, her yıl yüzlere öğrenci bu hizmet ile hem bilgi ve becerilerini artırmakta hem de işini referans bir kurumda öğrenmekte olduğunu sözlerine ekledi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV