banner153
30 Kasım 2020 Pazartesi

YİNE HACİZ

Bünyan Belediyesi’nin eski çalışanları, alamadıkları ücretlerini karşılığında mahkeme kararıyla belediyenin mallarına yine haciz koydurmaya başladı. Daha öncede haciz ile gündeme gelen belediyenin ekmek fırınına yine haciz işlemi başlatıldı

06 Eylül 2019 Cuma 09:34
Bu haber 492 kez okundu
YİNE HACİZ
Haberici -->
Bünyan Belediyesi’nin eski çalışanları,  alamadıkları ücretlerini karşılığında mahkeme kararıyla belediyenin mallarına yine haciz koydurmaya başladı. Daha öncede haciz ile gündeme gelen belediyenin ekmek fırınına yine haciz işlemi başlatıldı.  İcra memurları, fırına gelerek malların tespitini yaptı. Belediyenin Yazı İşleri Müdürü Ziya Karabay, icra memurların tuttuğu tutanakta, “Ödeme imkanımız yok” dedi.

Bünyan Belediyesi yine haciz şokuyla karşı karşıya kaldı. Belediyeden işten çıkartılan işçiler alacaklarını tahsil edemedikleri için geçtiğimiz aylarda mahkeme kararıyla belediyenin mallarına haciz koydurmuştu. Bu sorun önceki dönem belediye başkanı Şinasi Gülcüoğlu tarafından bir nebze çözüme kavuşturulmuştu.

ÖDEME İMKANIMIZ YOK

Ancak işçiler alacaklarını tahsil edemeyince yine mahkeme yoluna başvurdu. Mahkeme kararıyla yine Bünyan Belediyesi’nin fırınına haciz konuldu. Dün sabah saatlerinde icra memurları fırına gelerek, malların tespitini gerçekleştirdi. O sırada fırına gelen Bünyan Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Ziya Karabay, borçtan haberdar olduklarını ama ödeme imkanlarının olmadığını söyledi. Ardından fırında bulunan hamur yoğurma makinesi, hamur kesme makinesi, fitil yapma makinesi ile fırın haczedildi.  Haczedilen mallar yediemin olan Bünyan Belediyesi Yazıişleri Müdürü Ziya Karabay’a teslim edildi.

ESKİ ÇALIŞANIN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIMI

Haciz işlemlerinin ardından belediyenin eski çalışanlarından Zeki Osman Tosun, yaptığı paylaşımla dikkat çekti. Belediye avukatının haklarını alamayan eski belediye çalışanlarının tazminat alacaklarını zaman aşımına uğratma içerisinde olduğunu dile getirdi. Tosun, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Bünyan Belediyemizin Avukatı Remzi Eroğlu beyefendi iyi bilsin ki biz Bünyanlıyız, Bünyan Belediyesi’nde yıllarca çalışmış, hizmet etmiş hakkını teslim alamayan hemşerilerimizin tazminat alacaklarını zaman aşımına uğratma mücadelesi etik değildir. Kendisini adalete davet ediyor, mesleğinin adını yeniden hatırlatmak istiyorum. Hak edilmiş tazminat haklarının indirim istemesi zaman aşımı mücadelesi yeterli olmayacaktır. Hak kanundur”

BELEDİYE BAŞKANI NE YAPACAK

Seçimden sonra göreve gelen Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun’un nasıl bir karar vereceği de merak konusu. Yazı İşleri Müdürü Ziya Karabay’ın tutanaktaki “ödeme imkanımız yok” sözlerine nasıl bir cevap vereceği de merak ediliyor.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV