banner153
28 Kasım 2020 Cumartesi

YÜCEL: HAYATIMIZDA BİZE ÖĞRETTİKLERİ OLMALI

İYİ Partili Kazım Yücel, Mevlit Kandili ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yayınladığı mesajla kutladı. Yücel, Mevlit Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Hayatımızda Peygamber Efendimizin (sav) güzel ahlakı ve bize öğrettikleri olmalı” dedi.

28 Ekim 2020 Çarşamba 14:56
Bu haber 344 kez okundu
YÜCEL: HAYATIMIZDA BİZE ÖĞRETTİKLERİ OLMALI
Haberici -->

İYİ Partili Kazım Yücel, Mevlit Kandili ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yayınladığı mesajla kutladı. Yücel, Mevlit Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Hayatımızda Peygamber Efendimizin (sav) güzel ahlakı ve bize öğrettikleri olmalı” dedi. Yücel, Cumhuriyet Bayramı mesajında da, "Cumhuriyetin İlanı Şanlı Türk Tarihinin Dönüm Noktasıdır" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Kayseri Meclis Üyesi Kazım Yücel, kandil mesajında  Toplum ve insanlığın  Hz. Muhammed’in (sav) anlamaya, anlatmaya ve Hz. Peygamberimizin rehberliğine  muhtaç olduğunu ifade etti. Yücel, "Cenabı Mevla, Enbiya suresinin 107. ayetinde mealen 'Seni, âlemlere rahmet, iyilik için gönderdik' buyuruyor. Peygamber efendimizin hayatının her anı bize örnek olmalı. Bu sene Mevlidi Nebevi nedeniyle  'Peygamber efendimiz ve Çocuk' teması belirlendi. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Onlara sadece maddi anlamda gelecek hazırlamamalıyız. Onları peygamber ahlakı ile ahlaklandırmalı ve onları topluma, millete ve insanlığa yararlı birer birey olarak yetiştirmeli. Bize ahlaklı, erdemli ve manevi yönü güçlü bireyler lazım. Çocuklarımızı sapkın zihniyetlerin eline bırakamayız. İnsanlığa zararlı yapıların insafına terk edemeyiz. O yüzden çocuklarımızı peygamber efendimizin ahlakı ile yetiştirmeliyiz. Bu her ailenin sorumluluğundadır. Nasıl ki iyi bir eğitim için özel önem veriyorsak iyi bir birey olması içinde peygamber efendimizin hayatını ve ahlakını öğretmek zorundayız. Başta aileler olmak üzere bu konuda herkese görevler düşüyor" dedi.

İYİ Partili Kazım Yücel, Cumhuriyetin ilanının 97'nci yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında da Cumhuriyetin ilanının şanlı Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti. Yücel, Türk Milleti'nin 'Ya İstiklal, Ya Ölüm' ilkesiyle eşi görülmemiş bir zafer kazanarak bu zaferi Cumhuriyetle taçlandırdığını vurguladı.

Yücel, "Türk milletinin anavatanı işgal edilerek Türk Milleti tarihten silinmek istendi. Türk Milletinin tarihten silinmesine itirazı olanlarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün etrafında toplandı ve kurtuluş mücadelesi başlattı. 19 Mayıs 1919 yılında  Samsun'a çıkılarak başlanan bu mücadele zorlu ve çetin bir süreçten geçti. Büyük zafer, 29 Ekim 1923'te de Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. Cumhuriyetin ilanı şanlı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Cumhuriyetin ilanıyla egemenliğin hiçbir şahsa, sınıfa, zümreye değil, kayıtsız şartsız Türk Milleti'ne ait olduğu tüm dünyaya ilan edilmiştir. Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV