banner87
19 Mart 2019 Salı

YÜKÜMÜZ AĞIR

İYİ Parti il başkanlığı için adaylığını açıklayan Orhan Köksal ülke için çok çalışacaklarını söyledi

07 Mart 2018 Çarşamba 06:55
Bu haber 544 kez okundu
YÜKÜMÜZ AĞIR
Haberici -->
İYİ Parti İl başkanlığı kongresi öncesinde adaylığını açıklayan Orhan Köksal, “Kutlu yolda yükümüz ağır. Milletimizin içine düşürüldüğü ekonomik dar boğazdan çıkarılması, kadınlarımın, çocuklarımızın kendilerini güvende hissettiği bir ülkede yaşaması, gençlerimizin Türkiye için yeniden hayaller kurabilmesi için bir umudumuz var” dedi. Köksal, o umudun Genel Başkanları Meral Akşener olduğunu söyledi.

“Liderimiz sayın Meral Akşener’i Türkiye Cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanı yapacağız” diyen Köksal, “Dün de yanında olduğum bugünde milletin ümidi olarak gördüğüm sayın Meral Akşener’in yine yanındayız. İYİ partinin Kayseri’de hizmetkarı olmak üzere buradayız” diye konuştu.

Orhan Köksal, İYİ Parti Teşkilat binasında düzenlediği basın toplantısında 11 Mart günü yapılacak olan partisinin il kongresinde başkan adayı olduğunu açıkladı. Kalabalık bir grubun katılı ile gerçekleştirdiği basın toplantısında kendisini tanıtan Köksal, parti olarak neler yapacaklarını anlatırken kendilerine yüklenen sorumluluğun ne kadar büyük olduğuna işaret etti.

Orhan Köksal, Develili olduğunu, lise çağlarından bu yana ömrünü Türk milleti ve Türk devleti için çalışmaya adadığını belirterek, toplantısına katılanlara teşekkür etti.

Memuriyet hayatını Erciyes Üniversitesinde tamamladığını ve geri kalan kısımda Posta İşletme Müdürü olarak görev yaptığını söyleyen Köksal, “MHP’de demokrasi ve değişim talebimizi Sayın Meral Akşener’in liderliğinde yana tercihimizi ortaya koyarak ifade etti. Sayın Meral Akşener’in genel başkanlığı ve kongre talebi için fedakar delege arkadaşlarımızla birlikte imzamızla, bedenimizle yüreğimizle kendimizi ortaya koyduk. Tamamen hukuki zemin üzerine kurulmuş demokratik taleplerin, iktidarında desteği ile engellenmesinin ardından, ihraçlarla devam eden süreç bizleri yeni bir yol açmaya zorlamıştır” dedi.

Meral Akşener’in yüksek gayret ve öncülüğünde yeni yolun adının İYİ Parti olduğunu anlatan Köksal, “İYİ Parti alın teri ile yoğrulan, madden manen bütün zorlukların üstesinden gelinerek meydana getirilen bir halk hareketidir. Dün de yanında olduğum bugünde milletin ümidi olarak gördüğüm sayın Meral Akşener’in yine yanındayız. İYİ partinin Kayseri’de hizmetkarı olmak üzere buradayız” diye konuştu.

Orhan Köksal, uzun soluklu bir demokrasi ve adalet mücadelesi neticesinde çeşitli siyasi bedeller ödenmek suretiyle filizlenen, olgunlaşan ve milletin umudu olarak yeşeren İYİ Partinin taşıdığı bu kutlu misyonunun temsilcileri olduklarını belirtti. Köksal, “Ülkemizde bütün siyasi dengelerin değişiminde kilik rol üstlenen Kayserimizin ayağa kalkması bu kervanda öncü olması için Belge Kağan’ın dediği gibi ‘Geve uyumayacağız, gündüz oturmayacağız. Türk milleti için ölesiye bitesiye çalışacağız.’ Yol kutlu, yükümüz ağır. Sorumluluğumuzun farkındayız. Milletimizin içine düşürüldüğü ekonomik dar boğazdan çıkarılması, kadınlarımızın ve çocuklarımızın kendilerini güvende hissettiği bir ülkede yaşaması, gençlerimizin Türkiye için yeniden hayaller kurabilmesi için bir umudumuz var. O umudun adı Sayın Meral Akşener’dir. Türkiye’yi adım adım arşınlayan, cesurlar hareketine yolbaşçılık yapan Sayın Akşener’e Erciyes’ten kopmuş bir fırtına gibi destek veriyoruz. Hedefimiz belli. Kararlıyız. Cesuruz. Liderimiz sayın Meral Akşener’i Türkiye Cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanı yapacağız. Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV