banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

YÜKÜMÜZ ÇOK DAHA AĞIR

MHP Milletvekili Baki Ersoy, “Sanayicinin, işadamının, ciddi sorunları var" dedi

27 Haziran 2018 Çarşamba 04:58
Bu haber 321 kez okundu
YÜKÜMÜZ ÇOK DAHA AĞIR
Haberici -->

24 Haziran seçimleri sonrasında ilk açıklamasını yapan MHP Milletvekili Baki Ersoy, “Sanayicinin, işadamının, ciddi sorunları var. Emekçimizin, emeklimizin, esnafımızın her kesimin büyük sıkıntıları Bunları biliyoruz. Yükümüzün çok ağır olduğunun farkındayız. Hizmet noktasında Kayseri bizden çok şey bekliyor” dedi.

MHP İl Başkanı Serkan Tok, 24 Haziran seçim sonuçlarına göre milletvekili seçilen İsmail Özdemir ve Baki Ersoy ile birlikte il başkanlığında basın toplantısı yaptı. Toplantıda seçim sonuçları ile ilgili değerlendirme yapılırken, seçim sürecinde kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek, Kayseri için, Kayseri’de her kesimin sorunlarının çözümü için çalışacaklarını dil getirdiler.

İlk açıklamayı yapan İl Başkanı Serkan Tok, “Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben kararlılığımızdan taviz vermedik, vermeyeceğiz. Kilit bir görevle, başta milliyetçi-ülkücü hareket olmak üzere tüm Türkiye sevdalılarının Gazi Meclisimizdeki gür sesi olacağız. Bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Kayseri için çalışacağız” dedi.

Birinci sıradan milletvekili seçilen İsmail Özdemir, açıklamasında, “Bizler Cumhur İttifakının taşıdığı anlam ve öneme sadakatle hareket edecektir. Yeni sistemde meclis zemininde Türkiye'nin gücüne güç katmak için denge ve denetleme faaliyetlerini icra etmek üzere söz verdiğimiz gibi gayret göstereceğiz” diye konuştu.

Kayseri’nin kendilerinden beklentisinin yüksek olduğuna dikkat çeken Baki Ersoy’da açıklamasında, “Seçilmek tamam. Seçildik. Hizmet noktasında Kayseri bizden çok şey bekliyor. Organize sanayi bölgesinden çok telefon alıyoruz. Her kesimin ciddi sıkıntıları var. Yükümüz çok ağırlaştı, biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında seçim öncesinde MHP ile ilgili eleştirilere sert tepki göstererek başlayan İl Başkanı Serkan Tok, şunları söyledi;

“Geçtiğimiz Pazar günü Türkiye Cumhuriyeti Devleti 95 yıllık tarihinin 3. Evresine aziz milletimizin takdirleri ile geçiş yapmış, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Etme Sistemi 24 Haziran 2018 tarihi itibariyle vücut bulmuştur. İlk 2 temel taşını cumhuriyetimizin kuruluşu ve çok partili siyasal hayata geçiş olarak değerlendirdiğimizde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de devletimiz için 3. Dönüm noktası olarak belirmektedir. Katılım oranının yüksekliği ve demokratik olgunlukla yapılan bu seçimler, sonuç itibariyle de bizleri ziyadesiyle memnun etmiş, Milliyetçi Hareket Partisi tarihi bir başarıya daha imza atmıştır. Ben de Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu seçimlerde en başarılı olduğu il teşkilatının başkanı olarak, Cumhur ittifakının zaferini sizlerle paylaşıyor olmanın gururunu yaşıyorum. Son dönemlerde ürüyen, MHP bölündü diyen felaket tellalları, kendileri aşağılık olduğu için bizi de kendi seviyelerine çekmek isteyenler, gerçeği görmemek için gözünü kapamayı tercih edenlerin alayı 24 Haziran’da necip Türk Milleti’nin sillesini yemiştir. Fakat ısrarla eşek gibi anırabilmek için bahane arayan ve partimizin başarısına göz dikenlere de, buyurun yolunuz açıktır demekten başka yapabileceğimiz bir şey yoktur. MHP’nin tek başına barajı geçemeyeceğini iddia ederek, ‘MHP barajı geçsin, Tandoğan meydanında eşek gibi anırmazsam şerefsizim’ diyen Yaşar Okuyan’ı Kayseri Cumhuriyet Meydanı’na da bekleriz. Bununla birlikte milletimizin sillesini yiyenlerden biriside 6 aylık yeni partinin eski vekili olmayı başaran Yusuf Halaçoğlu’dur. Gittiği her yerde MHP’yi eleştiren, helal oylarımıza ihanet eden Halaçoğlu’nun köyünde partimiz birinci parti olarak sandıktan çıkmıştır.”

İSMAİL ÖZDEMİR: KİLİT PARTİ MHP’DİR

Partisinin birinci sırasından Kayseri milletvekili seçilen İsmail Özdemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“24 Haziran'da aziz milletimiz sandık başına gitmiş ve 13. Cumhurbaşkanımız ile 27. Dönemde TBMM'de görev yapacak olan siyasi partileri tayin etmiştir. Böylelikle Türkiye açısından tarihi bir dönem başlamış, yeni hükümet etme sistemine kesin olarak geçilmiş ve Cumhuriyetimizin üçüncü dönemi başlamıştır.

Bu durum demokrasimiz açısından olduğu kadar gelecek vizyonumuz için de büyük bir kazanımdır. Seçimlerle beraber milli birlik ve beraberliğimiz sağlamlaşmış, Türkiye yeni diriliş destanını yazmaya koyulmuştur. Türk Milleti'nin iradesi de bunu açıkça dost ve düşman çevrelere göstermiştir. Bütün dünyanın gözünün 24 Haziran'da olduğu seçimlerde, ülkemize karşı başta ekonomi alanında olmak üzere yürütülen komplo girişimlerine Türk Milleti kapıyı kapatmış, geçit vermemiştir. Saygıdeğer Kayserili hemşerilerimizin seçimlerde ortaya koyduğu irade ise her yönüyle Türkiye'ye örnek olmuştur. Seçim sonuçlarına bakıldığında, Kayseri her yönüyle Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir netice elde etmiştir. Memleketimiz kendisine yakışanı yapmış, beklentileri boşa çıkarmamıştır.

Daha önemlisi Milliyetçi Hareket Partisi seçimlerin tartışmasız en önemli kazananı olmuştur. Türk Milleti, Milliyetçi Hareket'e eşsiz bir değer biçtiğini yeniden göstermiş, son derece önemli bir görev vermiştir. Tartışmasız şekilde yeni dönemin kilit partisi artık MHP'dir.”

Özdemir, açıklamasının sonunda kendilerine destek veren herkese ve il teşkilatı ile diğer milletvekili adaylarına teşekkür ederek, Kayseri’nin milletvekili olduklarını ve Kayseri için çalışacaklarını belirtti.

ERSOY: KAYSERİ’NİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

“24 Haziran seçimlerinin sonucunun hayırlı olması temennisinde bulunan Baki Ersoy, açıklamasında şunları söyledi;

“Kıymetli Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları doğrultusunda üzerime düşen ne ise yapmak kaydıyla, il başkanımızı Serkan Tok beyin emir ve talimatları ne ise onu yapmaya hazırız. Bu seçimler ülkemiz için dönüm noktası idi. Kayserimiz adına da böyle idi. Hem ülkemiz hem de Kayseri’miz adına atlatmış bulunuyoruz. Diğer milletvekili adaylarımıza teşekkür ediyorum. Hepsi birinci sırada adaymış gibi çalıştı ve omuz omuza mücadele ettiler. Vekil olmamızdaki nedenlerden biriside onların gösterdiği performanstır. İl ve ilçe yöneticilerimiz hareketin yükünü omuzladı. Kadın kollarımız gençlik kollarımız birinci sıradaki milletvekili adayı gibi çalıştılar. Gururla onurla bize sevgilerini aktardılar. Biz büyük bir aileyiz. Kenetlendiğimizde neyler yapabileceğimizi gösterdik. Serap hanım az bir oyla kaybetti. Onunda gitmesini isterdik. Kayseri’den daha başarılı sonuçlar alacağız. Bizlere dua eden büyüklerimizden, küçüklerimizden, desteklerini esirgemeyen insanlarımızdan Allah razı olsun. Yükümüz daha da ağırlaştı. Seçilmek tamam. Seçildik. Hizmet noktasında Kayseri bizden çok şey bekliyor. Organize sanayi bölgesinden çok telefon alıyoruz. 60 fabrikayı birlikte dolaştık. Ciddi sıkıntılar var. İşadamımızın, sanayicimizin, esnafımızın, emekçimizin, emeklimizin, her kesimde ciddi sıkıntılar var. Ne yapabilirsek Kayseri’mizin, Kayseri’nin önünü açmak için elimizden geleni yapmak zorundayız. Beklenti büyük. Resmi işlemlerimizi bir atlatalım. Yeminimizi yapalım. Hemen Kayseri’ye dönüp dün ne dediysek onu yerine getirme adına teşkilatlarımızla birlikte hizmet yapacağız. MHP milletvekilleri bunu yaparsa diğer parti vekilleri daha çok katkı koymak için çalışacaktır.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV