banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

YURT GARANTİLİ ÜNİVERSİTE

Pınarbaşı'da eğitim alacakları önemli imkanlar

20 Temmuz 2017 Perşembe 07:42
Bu haber 839 kez okundu
YURT GARANTİLİ ÜNİVERSİTE
Haberici -->

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Suna Yalçın Pınarbaşı Meslek Yüksekokulu, Türkiye’de tek yurt garantili devlet üniversitesi olma özelliği taşıyor.

İlk kez bu yıl öğrenci alacak olan ERÜ Suna Yalçın Pınarbaşı Meslek Yüksekokulu, devlet kurumu olmasına rağmen, öğrencilerine özel üniversitelerde olduğu gibi yurt garantisi sunacak. Meslek Yüksekokulu ile birlikte yeni açılacak olan Kredili Yurtlar Kurumu yurtlarında, öğrencilere beş yıldızlı otel formunda, 24 saat sıcak su ve wifi hizmeti verilecek.

Hayırsever Suna Yalçın tarafından yaptırılan yeni binada, ve gelişim teknolojilerine uygun projeksiyon ve benzeri donanımlarla eğitim verilecek. Bilişim hizmetleri için 30’ar kişilik 1 adet bilgisayar laboratuarı, tam gün hizmet veren okuma salonu, konferans salonu, öğrenci kantini, öğrenci otoparkı, ayrıca dinlenme amaçlı kamelya ile birlikte yeşillendirilmiş temiz bir çevre düzenlemesine sahip okulda, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı, Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü; Pazarlama Programı Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü; Bankacılık ve Sigortacılık Programlarında eğitim verilecek.

Kayseri-Malatya karayolu üzerinde olan, il merkezine 104 kilometre uzaklıktaki Meslek Yüksekokulu, Malatya, Sivas, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Elazığ gibi önemli şehirlerinin geçiş yolları üzerinde de yer alıyor.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV