banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

ZABITA FİYAT DENETİMİNDE

Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından, başta marketler olmak üzere gıda ve ihtiyaç malzemesi satan işyerlerine yönelik geniş çaplı denetim başlatıldı.

08 Ekim 2018 Pazartesi 07:08
Bu haber 697 kez okundu
ZABITA FİYAT DENETİMİNDE
Haberici -->
Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından, başta marketler olmak üzere gıda ve ihtiyaç malzemesi satan işyerlerine yönelik geniş çaplı denetim başlatıldı. Yapılan denetimlerde tüketiciyi aldatan ve haksız kazanç sağlamak isteyenler hakkında yasal işlem yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, ilimiz genelinde faaliyet gösteren işyerleri, marketler, AVM'ler ve benzeri yerlerde, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Uygulama Yönetmelikleri gereğince geniş çaplı denetimler başlattı.

Perakende satışa arz edilen ürünlerin etiketini veya fiyat tarifesini asmayanlara, eksik gramajlı ürün satanlara, etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olan ürünlere ve fahiş fiyattan satış yaparak haksız kazanç sağlayan iş yerlerine yönelik yapılan denetimlerde tüketiciyi aldatmaya ve haksız kazanç sağlamaya yönelik satış yapanlar hakkında ilgili kanun ve yönetmeliğe istinaden tespit tutanakları düzenlendi. Zabıta ekipleri tarafından 32 işyeri denetlendi ve 11 işyeri hakkında tespit tutağı hazırlandı. Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, denetimlerini önümüzdeki günlerde de aralıksız olarak devam ettirecek.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV