banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

ZAFER COŞKUSU

Kentte 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu yaşandı. Düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Ardından geçit töreni düzenlendi. Ellerinde bayraklarla törene katılan vatandaşlar arasında çocukların sevinci ve heyecanı dikkat çekti. Ayakta ve sıcakta durmaktan etkilenen yaşlı bir kişi ise, vali ve milletvekilleriyle aynı sıradaki koltuğa oturdu.

31 Ağustos 2019 Cumartesi 23:17
Bu haber 457 kez okundu
ZAFER COŞKUSU
Haberici -->

Kentte 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu yaşandı. Düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Ardından geçit töreni düzenlendi. Ellerinde bayraklarla törene katılan vatandaşlar arasında çocukların sevinci ve heyecanı dikkat çekti. Ayakta ve sıcakta durmaktan etkilenen yaşlı bir kişi ise, vali ve milletvekilleriyle aynı sıradaki koltuğa oturdu.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kayseri Valiliği öncülüğünde kutlama programı gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programa Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Ardından Vali Günaydın, Valilik makamında tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda devam törenlere Vali Günaydın, Başkan Memduh Büyükkılıç ve Garnizon Komutanı ile araç üzerinde halkı selamladı, bayramlarını kutladı. Törenlere milletvekilleri Taner Yıldız ile İsmail Tamer’de katıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü folklor takımının gösterileri ile devam eden etkinlikte, şiirler okundu. Düzenlenen etkinlikler, geçit töreniyle sona erdi.

İLERİYE YÜRÜYORUZ

Etkinliğin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, "Milletimizin tarihinde Ağustos ayı zaferler haftasıdır. Malazgirt Zaferi ve 30 Ağustos Zaferini büyük bir heyecanla kutluyoruz. Ecdadımızdan aldığımız güçle ileriye yürüyoruz. Güçlü bir şekilde yürüyoruz. Bize bugünleri armağan eden, bugünlere gelmemize vesile olan bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Bizlere de düşen ecdadımızdan aldığımız güçle, ecdadımızdan aldığımız ilhamla kararlı bir şekilde bu büyük milletin yürüyüşünü devam ettirmektir. Bunun için çok daha fazla çalışacağız, çok daha fazla üreteceğiz. Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramımızı tebrik ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum" şeklinde konuştu.

TANER YILDIZ İLE BÜYÜKKILIÇ

30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine AK Partili Milletvekilleri Taner Yıldız ve İsmail tamer katıldı. Geçit töreni öncesinde protokol, kendileri için ayrılan yere geçtiler. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile Milletvekili Taner Yıldız yan yana oturdu. Tören boyunca Büyükkılıç ve Yıldız arasında koyu sohbet vardı. Taner Yıldız, sohbet sırasında sık sık elini ağzına tutarak konuşmasını sürdürdü. Yıldız, tören sırasında arka sırada oturan Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, hemen yanında oturan Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın ile de sohbet etti.

ÇOPUROĞLU İLE ÖZER’DE SOHBET ETTİ

Törene katılan AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile CHP İl Başkanı Ümit Özer’de yan yana oturdular. Geçen törenlerde olduğu gibi Çopuroğlu ile Özer arasında sohbet yine koyuydu. Her iki il başkanı sohbet ederken ara sıra gülümsemeleri de dikkat çekti. Tören bitimine kadar devam eden sohbette iktidar partisi il başkanı ile ana muhalefet partisi il başkanı arasında geçen sohbet merak konusu oldu.

VATANDAŞ PROTOKOLDE

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında protokol için ayrı vatandaş içinde ayrı üstü kapalı tribün kuruluyordu. Bu yıl vatandaş için kurulmaması dikkat çekti. Tören sırasında bazı etkinliklerde vatandaşın kutlama alanına daha çok yaklaşmasına izin verilirken, tribün kurulmadığı için biraz daha uzakta duran vatandaşta valinin talimatıyla kutlama alanına gelmesi sağlandı.

Kutlama sırasında vatandaş arasında bulunan yaşlı insanlar ve kadınlara kolaylık sağlandı. Protokolün oturduğu tribüne alındı. Ayakta durmaktan ve sıcaktan etkilenen yaşlı bir kişi, valinin korumaları aracılıyla koltuğa oturma talebi hemen karşılık buldu. Vali, belediye başkanı, askeri yetkili ve milletvekillerin oturduğu ilk sıradaki koltuğa oturan adam kutlamaları buradan izledi.

MİLLİ MÜCADELE SERGİSİ

30 Ağustos Zafer Kutlaması çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi Milli Mücadele Müzesi’Nde yer alan tarihi eşyalarda meydanda sergilendi. Kurtuluş Savaşı döneminden kalan silahlar, top mermileri, askeri malzemelerin yer aldığı sergiye vatandaşlar ilgi gösterdi. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’da sergiyi gezdi.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV