banner87
21 Mayıs 2019 Salı

“ZAMANIN KIYMETİNİ BİLİN”

NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar öğrencilerle bir araya geldi

23 Eylül 2017 Cumartesi 08:54
Bu haber 604 kez okundu
“ZAMANIN KIYMETİNİ BİLİN”
Haberici -->

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, üniversite öğrencilerine deneyimlerini paylaştı. Hayırsever işadamı Özhamurkarlar, öğrencilere uyarıda bulunarak, “Zamanın kıymetini çok iyi bilin. Her şeyi geri getirebilirsiniz ama bugün kaybettiğiniz, boşa harcadığınız zamanı geri getiremezsiniz” dedi.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) 2017-2018 eğitim- öğretim yılı açılışı nedeniyle Tanışma ve Oryantasyon Etkinliği düzenlendi.

Yoğun sınav maratonundan sonra bu yıl NNYÜbünyesine katılan öğrencilerin tanışma vekaynaşmasını sağlamak, üniversite ortamına ve çevreye uyumlarını kolaylaştırmak, üniversitenin misyonu, vizyonu ve sunduğu imkanlar ile akademik ve idari birimlerin çalışmaları hakkında bilgiler vermek amacıyla düzenlenen Tanışma ve Oryantasyon Etkinliği Süleyman Çetinsaya Kültür Merkez’inde başladı.

Etkinliğin açılış programına NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğininaçılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Kerim Güney yaptı.

Üniversitelerini tercih ettikleri ve öğrenim hakkı kazandıkları için öğrencileri ve ailelerinitebrikeden Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, “Üniversitemize hoş geldiniz” dedi. Üniversitelerin uygarlık yarışında bir ülkenin öncü kurumları olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Kerim Güney konuşmasında şunları söyledi:

“Üniversiteler, kültürde, medeniyette, bilimde araştırmada, teknolojide, yenilikte öncü rol oynarlar ve lokomotif görevi üstlenirler. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi olarak hedefimiz dünya standartlarında eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri yürütmek ve bu araştırma faaliyetlerinden elde edilen bilgiyi teknolojiye, toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştürmektir. Eğitim açısından düşünüldüğünde modern eğitim metotları uygulayarak, çağın gerektirdiği, bilgi ve becerilere sahip, araştırmacı, paylaşımcı, girişimci, kendine güvenen ve inanan, toplumsal ve etik değerlere saygılı, sosyal ve kültürel yönden güçlü bireyler yetiştirmektir. Bizim öncelikli hedeflerimizden biriside mezunlarımızın iş arayan değil, kendi, işlerini kuran ve bu şekilde istihdam oluşturan kişiler olarak topluma fayda sağlamalarıdır. Üniversitemizin kuruluş aşamasından beri şu dört hususu çok önemsiyoruz. Kendi bölümünüzle ile ilgili temel bilgilere sahip olacaksınız ve bir konuda uzmanlaşacaksınız. Bilişim teknolojilerine hakim olacaksınız. Bir yabancı dil, hatta iki yabancı dil bileceksiniz. Yurt dışı tecrübesine sahip olacaksınız. Biz bunları sağlayabilmek için her türlü imkana sahibiz. Üniversitemiz fiziki alt yapısı ve donanımıyla gelişmiş çağdaş eğitim veren özgün bir bilim yuvasıdır.”

NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar da konuşmasının başında Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı tarafından kurulan Üniversitenin kuruluş aşamaları ile Nuh Naci Yazgan’ın hayatı hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Tecrübelerini öğrencilerle paylaşan ve önemli tavsiyelerde bulunan Mustafa Nevzat Özhamurkar, “Eğitimle, bilgiyle, tatbikatı bir araya getirebilirseniz aşamayacağınız hiçbir yol yoktur.  Birde azim şarttır. Bir yerde “olmadı, ne yapacağım, olmuyor işte” yok.Nasıl oluyorsa çaresini bulmaya çalışacaksınız. Hayatta para kaybedebilirsiniz, işinizi kaybedebilirsiniz, zarar edebilirsiniz ama bir süre sonra tekrar telafi edip yeniden daha iyi noktalara gelebilirsiniz. Ama zamanın kıymetini çok iyi bilin. Her şeyi geri getirebilirsiniz ama bugün kaybettiğiniz, boşa harcadığınız zamanı geri getiremezsiniz” dedi.

Konuşmaların ardından etkinlikler Mustafa Nevzat Özhamurkar Öğrenci Merkezi önündeki kampüs alanındadevam etti. İki gün boyuncakonserler, oyunlar, yarışmalar, açık hava sineması, tiyatro, atlı okçuluk gösterisi ve kermes gibi sosyal faaliyetlerle devam etti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV