banner153
24 Eylül 2020 Perşembe

ZEKA DEĞİL İHMALİN GÖSTERGESİDİR

Dün 2018-2019 yılı eğitim-öğretim hayatının son gününde öğrencilere karne veren Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, “Çocukların bilgisayarda oyun bulması zekanın değil, ihmalin göstergesidir” dedi.

15 Haziran 2019 Cumartesi 08:38
Bu haber 310 kez okundu
ZEKA DEĞİL İHMALİN GÖSTERGESİDİR
Haberici -->
Dün 2018-2019 yılı eğitim-öğretim hayatının son gününde öğrencilere karne veren Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, “Çocukların bilgisayarda oyun bulması zekanın değil, ihmalin göstergesidir” dedi.

Toplam 305 bin öğrencinin ve 20 bin öğretmenin tatile gireceği 2018-2019 yılı eğitim-öğretim hayatının son gününde Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, öğrenci ve öğretmenlerin heyecanına ortak oldu. Talas Yüksek Mimar Selçuk Karakimseli İlkokulu’nda gerçekleşen karne töreninde, Vali Şehmus Günaydın ve protokol üyeleri öğrencilere karneleriyle beraber hediyeler de dağıttı. Küçük öğrenciler Vali Günaydın’ı kapıda çiçek ve çikolatayla karşıladıktan sonra sınıfça şarkı söylediler. Sınıfları gezen Vali Şehmus Günaydın, öğrencilerle sohbet ettikten sonra öğrencilere karneleri ve hediyeleri verildi. Karne dağıttıktan sonra Vali Günaydın, okul öğretmenleriyle bir araya geldi.

Kayseri’ye çifte eğitimin yakışmadığını ve tekli eğitim için bütün paydaşlarıyla beraber çalıştıklarını söyleyen Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, “Bugün 2018-2019 eğitim-öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Zorlu bir dönemden geçtik. Kar ve dolu yağdı, çocuklarımız ve velilerimizin büyük özverisiyle ve öğretmenlerimizin büyük katkılarıyla, çocuklarımızı bu günlere getirdik. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu yüzden onların en iyi şekilde eğitim görmesi bizim için büyük önem taşıyor. Bu nedenle ben, okullarımızı bazen haberli bazen de habersiz bir şekilde ziyaret ettim ve öğretmenlerimizle sohbet etme imkanı buldum. Çocuklarla ilgili önerileri ve yaşadıkları sıkıntıları konuştuk. Biz eğitim ve öğretimde kaliteyi arttırmak için, bütün paydaşların ve bu olayda emeği geçen herkesin fikrini öğrenmek istiyoruz. Öneri ve düşüncelerini almak istiyoruz. Ben değil biz anlayışıyla, eğitimde kaliteyi arttıracağız ve çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayacağız. Bugün itibariyle Kayserimizde 305 bin tane çocuğumuzu mezun ediyoruz ve bir üst sınıfa taşıyoruz. Bu ciddi bir rakam. 20 bin öğretmenimiz, bu çocukların yetişmesi için büyük çaba ve gayret sarf ediyor. Biz öğretmenlerimiz arasında, hiçbir şekilde fark görmüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Vali Şehmus Günaydın, çocuklara tatil için önerilerde bulunarak sözlerini şu şekilde tamamladı;

“Geçenlerde bir paylaşım yapmış ve orada da belirtmiştim, bir çocuğun 3 yaşında tabletle, bilgisayarla oyun oynaması onun zeki olduğunun değil ihmal edildiğinin göstergesidir. Velilerimiz çocuklarımızı lütfen ihmal etmesinler.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV