banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

ZİYA GÖKALP’TA MUTLU SON

Tapu belgelerini Bakan Özhaseki ve Başkan Çolakbayrakdar’ın elinden alan hak sahiplerinin heyecan ve mutluluğu görülmeye değerdi.

14 Mayıs 2018 Pazartesi 07:27
Bu haber 368 kez okundu
ZİYA GÖKALP’TA MUTLU SON
Haberici -->

Kocasinan Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm Projeleri çerçevesinde Ziya Gökalp Mahallesi Anahtar Teslim Töreni, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Tapu belgelerini Bakan Özhaseki ve Başkan Çolakbayrakdar’ın elinden alan hak sahiplerinin heyecan ve mutluluğu görülmeye değerdi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın ev sahipliğinde düzenlenen törene; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Hülya Nergis Atçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçe belediye başkanları, davetliler ve bölge sakinleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Değerli Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar’ı kutluyor, güzel işlerin devam etmesini diliyorum. Kayseri’nin bir evladı olarak, belediyelerden bir telefon geldiği zaman önceliğim; Kayseri belediyeleridir” ifadelerini kullandı.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise, Kentsel dönüşüm projelerine hız verdiklerini vurgulayarak, “Ziyagökalp ve Yenidoğan Mahallerimizde yapımı tamamlanan konutların anahtar teslimi ile birlikte hemşerilerimiz, yeni yuvalarına taşınmaya başlıyorlar. Burada yeni evlerinde; bütün hak sahipleri, torunları ile birlikte huzur içerisinde sağlıkla iyi günlerde oturmalarını diliyorum. Artık hemşerilerimiz; sağlıksız yapılaşmış evlerin yerine, çağdaş yapı teknolojisine uygun olarak yapılan, konforlu evlerde yaşamaya başlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Kocasinan belediyesi olarak 8 farklı bölgede kentsel dönüşüm projelerini yürüttüklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Dönüşümde önceliğimiz mülkiyet sahiplerinin rızasını almak. Bu şekilde modern şehir için gerekli olan yapıları yaparken eski köhne binaları mülkiyet sahiplerinin rızasını alarak, yıkmaya devam edeceğiz. Yaklaşık 15 Milyon liraya mal olan kentsel dönüşüm konutları hemşerilerimize ve şehrimize hayırlı olsun. Kocasinan’ın her bir köşesinin birbirinden değerli cazibe merkezi olabilmesi için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Kentsel yenilemenin sosyal odaklı olması gerektiğine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Vatandaşların ihtiyaçlarının çözümü için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çıkarttığı kanunlar sayesinde bizler,  bu işleri yapılabiliyoruz. Onun için Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Kayseri’yi iyi tanıyan, ihtiyaçlarını iyi bilen birisi olarak yapılan bu çalışmaların her birinde Sayın Bakanımızın destekleri ve katkıları var” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından temsili olarak tapu belgeleri verildi. Tapu belgelerini Bakan Özhaseki ve Başkan Çolakbayrakdar’ın elinden alan hak sahiplerinin heyecan ve mutluluğu görülmeye değerdi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV