banner87
25 Ağustos 2019 Pazar

ZULMEDİYORSUNUZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti iktidarına çağrıda bulunarak, “Adalet zedelenirse huzur kalmaz. Adalet mülkün temelidir. Siz adaleti kökünden sarstınız. Unutmayın. Zulmetmekten çekinmiyorsunuz. Bunu bizim dile getirmemiz kardeşlik ve ülke menfaati için vazifemizdir” dedi.

08 Şubat 2019 Cuma 22:10
Bu haber 320 kez okundu
ZULMEDİYORSUNUZ
Haberici -->
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti iktidarına çağrıda bulunarak, “Adalet zedelenirse huzur kalmaz. Adalet mülkün temelidir. Siz adaleti kökünden sarstınız. Unutmayın. Zulmetmekten çekinmiyorsunuz. Bunu bizim dile getirmemiz kardeşlik ve ülke menfaati için vazifemizdir” dedi.

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, Kayseri’de partisinin belediye başkan adaylarının ofislerinin açılması törenlerine katılarak, il genelindeki aday tanıtım toplantısında partililere hitap etti.

İlk olarak İncesu ilçesinde belediye başkan adayının ofisini açan Karamollaoğlu, burada vatandaşların yoğun ilgisi üzerine halka hitaben konuşma yaptı. AK parti iktidarının yaptığı birçok yanlış olduğunu ve uyarmak zorunda olduklarını dile getiren Karamollaoğlu, “Ülkemiz hakikaten zor dönemden geçiyor. Mahalli seçimlere gidiyoruz. Genel seçimlere gitmiyoruz. Hükümet görevi başında duracak. Mahalle idarelerde değişim olacak. Belediye başkanları, il genel meclislerimiz, belediye meclislerimiz, muhtarlarımız değişecek. Genel yönetimi etkilemeyecek” dedi.

MERKEZİ YÖNETİM TELAŞ İÇİNDE

“Ankara’da merkezi yönetim ciddi bir endişe ve telaş içinde” diyen Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Merkezi yönetim seçimi kaybedersek ne olacak diye düşünüyor. Hiçbir şey olmaz. Siz yerinizde oturacaksınız icraatları devam edecek. Milletin mahalli idarelerde gösterdiği tercihe göre bundan önceki tavrınızla mı, yoksa yeni bir anlayışı mı hakim kılacaksınız. Millette karar verecek. Kendinizi düzene sokacaksınız. 94 ruhuna geri döneceğiz diyorlar. Döneceğim deyince dönülmez ki. 94 yılını niye bıraktınız da geri dönme ihtiyacı duyuyorsunuz. Demek ki; öyle bir ruh var. Türkiye satında aday tanıtımımızda ifade ettiğimiz gibi. Yola çıkarken, beslemeyi çekerken Milli Görüş belediyeciliğinin ne olduğunu aktardığımız gibi biz bu ruhu 50 yıldır taşıyoruz. 69’dan beri taşıyoruz.”

YALAKALAR ACI SÖYLEMEZ

İktidara çağrıda bulunan Temel Karamollaoğlu, “Dost acı söyler. Yalakalar acı söylemez. Biz sizinle 40-50 yıldır arkadaşlık yaptık. 20 yıl önce koptunuz gittiniz. Yanlış bir yola girdiniz. Hatalar yapıyorsunuz. Hatalar bazı hizmetleri yok hükmünde kılıyor. Yaptığınız hatalar çok ciddi hatalar” dedi.

HUZUR KALMAZ

“Adalet zedelenirse huzur kalmaz. Adalet mülkün temelidir” diyen Karamollaoğlu, şu uyarılarda bulundu;

“Siz adaleti kökünden sarstınız. Unutmayın. 1990’lı yıllar, 2000’li yılların başlangıcında bizden ayrıldığında zedelediğiniz adalete vurgu yapmak için partinizin adını adalet ve kalkınma partisi koydunuz. Şimdi insanlar adalet arıyor sizde vermiyorsunuz. Zulmetmekten çekinmiyorsunuz. Bunu bizim dile getirmemiz kardeşlik ve ülke menfaati için vazifemizdir. Adalet olmadan huzur olmaz. Devlet olmaz.”

ADALET OLURSA BEKA SORUNU KALMAZ

“Badireli bir dönemden geçiriyoruz. Beka sorunumuz var adaletten uğraşamayız diyorlar” şeklindeki ifadelerini söyleyen Karamollaoğlu, “Beka diye bir sorun varsa adaleti zedeler. Adalet olursa beka sorunu kalmaz. Sizin adalet arayışınız nerede kaldı. Adalet yanında liyakatte aranır. Siz işin başına gelince işi ehline vereceksiniz ki; işler böyle olur. Yolsuzluk olmayacak. Hırsızlık olmayacak” dedi.

İKİ DELİĞİ KAPATIN KAYNAK ÇIKAR

Temel Karamollaoğlu, yolsuzluk ve israfın bütün kaynakları tükettiğini belirterek, “Şuanda memlekette imkanımız var mı da, emeklilere yeterli para veremiyoruz. İmkanımız var mı da çalışan insanımıza, öğretmene, güvenlik görevlisine, herkese biraz daha fazla ödemiyoruz. İmkanımız varda biz çiftçiye destek vermiyoruz diyorlar. Var. Siz bütçe havuzu altındaki iki deliği çıkartın o zaman para olacak. Bunların biri yolsuzluk biri de israftır. O zaman nasıl kaynak çıkar görürsünüz” dedi.

Çitçinin yaşadığı sıkıntıları tek tek dile getiren Karamollaoğlu, İncesu’daki programın sonrasında kent merkezindeki partisinin düzenlediği programa katıldı. Burada katılımcılara hitaben konuşma yapan SP Lideri, aday tanıtımı sonrasında şehirden ayrıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV