banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

ZULMÜN ŞİDDETLİ YAŞANDIĞI ŞEHİR OLDU

Erbakan Vakfı Kayseri Şube Başkanı Adem Kahveci'den tepki

25 Temmuz 2017 Salı 07:26
Bu haber 1057 kez okundu
ZULMÜN ŞİDDETLİ YAŞANDIĞI ŞEHİR OLDU
Haberici -->

Erbakan Vakfı Kayseri Şube Başkanı Adem Kahveci, İsrail’in son zamanlarda uyguladığı şiddeti kınayarak, “Mescid-i Aksa'nınsehri Kudüs, Rabbimizin mübarek kıldığı belde. Son bir asırdır zulmün, gözyaşının ve işgalin en şiddetlisinin yaşandığı aziz şehir oldu” dedi.

“Osmanlı idaresinde adaletin olduğu önce İngilizlerin sonra Siyonist İsrail'in işgali altında zulmün hüküm sürdüğü kadim kent oldu” diyen Kahveci, şunları söyledi:

“Her sabah yeni bir cinayetle uyanan, her gününü ızdırap içinde geçiren, Siyonist işgalin pençesindeki Miraç'ın merkezi.Siyonist zulüm bu sefer Mescid-i Aksa'nın içerisinde gösterdi kendisini. Tam 3 fidan, 3 gencecik insan bu mübarek mabedin içinde kurşunların hedefi oldu. Daha öncebinlerce kardeşlerinin hedef olduğu gibi. Gözlerini, kalplerini, ruhlarını kan bürümüş Siyonist İsrail askerleri tarafından onlarca kurşun sıkıldı bedenlerine. Ve sonra Siyonist İsrail, Mescid-i Aksa'nın kapılarını kapattı. 50 yıl sonra bir kez daha Cuma namazının kılınmasını yasakladı. Haydi bir kez daha feryat edelim hep beraber, bir kez daha haykıralım Kahrolsun İsrail! diye, bir kez daha lanet okuyalım dünya Siyonizmine. Devlet adamlarımız açıklamalar yapıp Birleşmiş Milletleri göreve çağırsınlar, kınasınlar yapılanları televizyon ekranlarından. Bütün bu yaptıklarımız Siyonist İsrail'i durdurmayacak, işgalin sona ermesi için yeterli olmayacak, Aksa'yı ve onun aziz bekçileri Filistinli mazlum kardeşlerimizi kurtarmayacaktır. Bu yaptıklarımızla yeni cinayetlerin önüne geçilemeyecek, Kudüs yeniden bizim olmayacaktır.Biz elbette ki haykırmaya, Kahrolsun İsrail! demeye ve lanet okumaya devam edeceğiz, biz elbette ki meydanları doldurup sesimizi yükseltmeye bu zulme razı olmadığımızıgöstermeye devam edeceğiz, biz elbette ki kol kola girip Filistinli kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmeye devam edeceğiz.”

Kahveci, bu yaşananları sona erdirecek asıl adımları atacak olanlar İslam ülkelerinin yöneticileri olması gerektiğini belirterek, “Söylenmesi gereken söz, zulmün ve işgalin önüne geçecek güç bir an önceortaya konulmalıdır. İnsanlıktan, insaftan ve vicdandan uzak bu anlayışla bir an önce anladığı dilden konuşulmalıdır.Kendi batıl anlayışları ve inançlarının peşinden kendi hedeflerine ulaşmak için insanlık dışı her faaliyeti gerçekleştiren İsrail'e karşı, Hak ve adalet üzere fakat güçlü ve caydırıcı bir duruş sergilenmelidir.Türkiye bu konuda derhal harekete geçmeli İslam İşbirliği Teşkilatı ve D-8 Birliği çatısı altında ortak bir hareket planı ortaya koymalıdır. İsrail işgalini sona erdirecek, Gazze ablukasını ortadan kaldıracak, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır. Ey İsrail! Bir gün akıttığın mazlumların kanında boğulacaksın sözünü dilimizle değil kalbimizle haykırıyoruz” diye konuştu.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV