banner153
20 Kasım 2019 Çarşamba

HAYALDİ GERÇEK OLUYOR

08 Ağustos 2019, 10:02
Bu makale 192 kez okundu
HAYALDİ GERÇEK OLUYOR
ŞABAN GÜNER
2013 yılının 28 Şubatında bu köşede “HAYDİ KAYSERİ” DİYE hava ikmal arazisinin park alanına çevrilmesi için Kayseri’nin duyarlı insanlarına çağrı yaptım. Aynı haftanın başında o günkü Genel Yayın Müdürümüz Mahmut TURSUN bu konuyu işledi.
Aradan altı buçuk yıl geçti. Bu hayalim hiç tükenmedi. O gün imza kampanyası önermişim. Bu gün, kampanyaya gerek kalmadan hayalimiz gerçek oluyor.
Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç bir milyon iki yüz altmış bin metre kare alanı olan Millet Bahçesinin temelinin atılacağını müjdeledi. Evet, müjde diyorum!
Çünkü dünya kenti olmanın ön şartlarından biride böylesine devası parklara sahip olmaktır. Hani şu her Ankara ya gittiğimizde gezmek için can attığımız Gençlik Parkı var ya yüzölçümü iki yüz yetmiş beş bin metrekare, bizimkinin küsuratı ediyor. Londra Central Parkın ise üçte bir büyüklüğünde parkımız olacak.
Parkın anlamı Millet Bahçesi olduğu için her iki isimi de rahatlıkla kullanıyorum.  Şehrin orta yerinde gölü, ağaçları, yürüyüş yolları, spor alanları, dinlenme ve oyun sahaları ile bir cennet kurulacak.
Yeşilin ve ağacın ne demek olduğunu, bilmeyenimiz yoktur. “kıyamet koparken, elinizde fidan varsa onu dikin” diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Parklar bir şehrin akciğerleridir. Yoğunluktan, sıcaktan bunalan insanların imdadına koşarlar. Hafta sonlarının değerlendirileceği, yorgunluk atılacağı mekânlardır.
Allah korusun bir deprem veya afatta milletin toplanma alanı olacaktır. Bu tip alanların ne derece ihtiyaç olduğunu, afetleri yaşayanlar bilir.
Yürüyüş yolları. Spor alanları ile sağlığımıza hizmet verecektir. Mutlaka resim, müzik,
Edebiyat, söyleşi, konser alanları olacaktır. Bu alanlar ruhumuzu rahatlatacaktır. Moral depolamamıza sebep olacaktır.
Böylesi bir eseri Kayseri ye kazandıranlar, yıllar boyu unutulmayacaktır. Hayırla yâd edilecektir. Sevap defterleri hep açık kalacaktır.
Mehmet Özhaseki ile başlayıp, Mustafa Çelik ile süren bu çalışma inşallah Memduh Büyükkılıç ile tamamlanacaktır.   Hepsine teşekkür etmek insan olmanın gereğidir.
Bu yazıyı yazdığım sırada, Bursa da orman yangını vardı. Dokuz bölgede birden ateşler yükselmiş. Bunun anlamı kesin sabotajdır. Bunu yapan hainlerin elleri kurusun. Onlar bir ülkenin ciğerlerini yakıyorlar, inşallah onlarında ciğerleri yanar.
Elbette bu ülke, yanan ormanın yerine, daha büyük ve gür olanını dikip, yeşertecek kudrettedir. Bunun böyle olacağından kimsenin kuşkusu olmasın.
İstanbul İzmir arasını dokuz saatten üç buçuk saate düşüren otobanın ve büyük bir hastanenin açıldığı günün ertesi aynı şehirde çıkartılan yangın çok manidar. Vatan hainleri iş başındalar. Bunu iyi anlamalı ve tedbirini almalıyız.
Uyanık olup, en küçük şüpheyi bile anında polis ve jandarmaya bildirmeliyiz. Böylesi hassas davranışlar. Bir vatan savunmasıdır. Çanakkale de veya Dumlupınar da çarpışmaktan farkı yoktur.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV