banner87
banner151
16 Ocak 2019 Çarşamba

HEMŞERİMİZ FETÖCÜ REKTÖR…

13 Şubat 2018, 07:24
Bu makale 428 kez okundu
HEMŞERİMİZ FETÖCÜ REKTÖR…
KADİR DAYIOĞLU
Geçenlerde basına bir haber düştü. Fakat bu Kayseri’de pek yankı bulmadı. Şimdi buna değineceğim. Henüz yargılama sonuçlanmadığı için, suçlananın adını ve soyadını vermeyeceğim. Sanırım, anlatınca çok kişi tanıyacak, bu ismi ya da mensubu olduğu aileyi.
 
“Gazi Üniversitesi eski Rektörü hakkında FETÖ yöneticiliği suçlamasıyla hazırlanan iddianame kabul edilmiş. Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre Savcılık, 2012 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Gazi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Rektör hakkında ‘Silahlı terör örgütü yöneticisi olma’ suçlamasıyla FETÖ davası açmış. İddianamede, Rektörün işe aldığı 190 kişiden 190'ının da FETÖ'cü çıkmış.”
 
Haber bu… Tanıdınız mı?Nereden tanıyacaksınız ki? İsim falan vermedim ki? Hem anılan Üniversite’ye onlarca rektör atandı. Hangisi acaba?Hadi söyleyeyim. Hemşerimiz. Tıp doktoru, çok ünlü, neredeyse asırlık, bir kebapçı ailenin oğlu. Eskiler, Demirkapı’dan anımsar bu kebapçıyı…
 
Ocak başından duran babaları ya da amcaları garsona;“abime!”, “abimin abisine!”, “abimin yanında duran abiye!”, “pencerenin yanındaki abime!”, diye talimat verirdi. Hatta eti sayar, fazla olanı eli ile geri alır; yemeye doyamadığınız yağlı ekmeği, dirhem dirhem verirdi.
***
Kebapçı kardeşlerin, “Şişko” olanını,Kayseri’de, “antikomünist” hareketlerde, Türk Bayrağını eline alıp, ön saflarda çarpıştığının da tanığıyız. Sanırım, 1960’ların sonunda, TÖS olaylarında Ulusal basına da yansımıştı fotoğrafı…
 
Alemdar lokalinde yapılan, sağcılarca “solcu” hatta “komünist” bilinen, Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS) toplantısı basılmış, katılımcılar linçten zor kurtarılmıştı. Yani, yıllar sonra yakılan Madımak Oteli yangınının bir benzeri o günlerde yaşanacaktı… Tanrı korudu…
***
Hatırladınız mı?
İşte Rektör bu ailenin çocuğu…
***
Nereden bulurlar,
Nasıl bulurlar,
Bunları.
Bunların referansı kim?
Abdullah Beye kimler refere etti bu zatı?
***
Şayet iddianame doğruysa, hem kendisi ve hem de atadığı 190 kişi FETÖCÜ,
Anlamak mümkün değil…
***
Ümmeti Muhammedin evladı “iş ve aş” ararken; atama, terfi, tayin beklerken FETÖCÜLER, “parsel parsel parsellemişler” bürokrasiyi, siyaseti, ekonomiyi, ciheti askeriyeyi, ciheti adliyeyi… Korkum, aynı işi, şimdi de başka örgütlerin yapmasında…
***
Anladık, “bütün kötülüklerin anası”,
“FETÖ”
Lanet olsun…
Hem de nasıl!..
Peki, bunun siyasi ayağı yok mu?
Anlaşılan yok!..
Bir şer örgütü düşünün, “parsel parsel her yeri parselliyor!”
Ama siyasetin bundan haberdar değil...
Olacak şey mi?
Vallahi,
Aklımızla kimse alay etmesin…
***
Ecet… Rektörün atanmasına, Abdullah Beye kimler referans oldu? Açıklanmasında büyük yarar var. Zira, bildiğim kadarıyla, Sayın Gül, Liseyi bitirdikten sonra, Kayseri ile pek ilgisi olmadı. Hem Rektör, Abdullah Beyden çok çok küçük. Dönem arkadaşı falan olamaz…O nedenle, Abdullah Bey, bu zatı nereden tanıyor?
***
Yahu, iyi kötü tahsil yapmış bizler hiç mi hiç akıllarına gelmiyoruz, aksine işten atılıyoruz… “Medarı maişet motorumuzun” fişi çekiliyor. Hem işten atıldığımızda, arkadaş, dost bildiklerimiz iktidar yanlıları, sual dahi etmiyor? Abi, ne oldu da işten atıldın bile demiyor?Ama talih kuşuhep bunların başına konuyor… Neden?
***
Ozanın dediği gibi; “Hep mürg-i dile mi cefa bülbüle yok mu?”Nedir bunların özelliği?Sütre gerisine çekilip “üç maymunları” oynamanın bir anlamı yok?
***
Unutmayın, bu ülkenin enerjisi yok oldu.
Unutmayın yıllarımız çalındı…
Buna neden olanlar hiç mi öz eleştiri yapmaz?
Buna sebep olanların hiç mi vicdanı sızlamaz?
Vicdanını hesaba çekmez?
 
Kadir Dayıoğlu 13 Şubat 2018 Salı Yazısı
 
 
 
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV