banner153
12 Ağustos 2020 Çarşamba

HIRSIN AKLIN ÖNÜNE GEÇERSE

15 Temmuz 2020, 10:00
Bu makale 441 kez okundu
HIRSIN AKLIN ÖNÜNE GEÇERSE
RAGIP TATAR
Yaşamımın bana kazandırdığı bir sözcüğü çalışma arkadaşlarıma, dostlarıma her zaman söylerim.
Hırsımız aklımızın önüne geçerse yanlış yapmaya veya diğer deyişle yanlış karar vermeye başlayacağız anlamına gelir diye uyarırım.
Acele ise şeytan karışır diye çok sık söylediğimiz atasözümüz vardır. Bu atasözünü birazcık buna benzetirim hırsın aklın önüne geçmesini.
Kayserispor Kulübü başkanı Sayın Berna Gözbaşı görevi devraldıktan sonra olumlu işler yaşanmaya başlandı diye düşünüyorum. Aklın, hırsın önüne geçtiği bir sureci gözlemliyorum. Takımın başına getirilen gerçek bir futbol efsanesi olan Prosencki’nin gerçekçi söylemlerinin yanında dışa yansıyan davranış görüntüleri takıma çok olumlu yansıyor.
Teknik adamların takıma katkısının yüzdesi tartışma konusudur. Ben bu konuda yüzde olarak bir değer düşünmüyorum ama takıma ve oyunculara katkısının çok ama çok olduğunu biliyorum. Kendimde birazcık bu işi yapmış olduğum için oyuncu ve takim gelişiminin nasıl olduğun yasadığım için böyle düşünüyorum.
İçlerinde tutku, hayal ve amaç olan insanların birlikteliği başarıyı getirir. İşte bunu başaracak olan bu düşünce yapısını yaratacak olan teknik adamdır.
Yönetimlerle birlikte iyi uyum sağlayan yaşam ve futbol felsefesi olan teknik adamlara gereksinim var. Doğal olarakta teknik adamın felsefesine uyan kulüp yönetimlerine.
Kayserispor kulüp başkanı Sayın Berna hanimin babasıyla aynı kurumda görev yapmış olmak açıkçası beni daha da mutlu etti.
Umarım futbol çarkının dişlilerinin içinde ezilmeden çok uzun süre görevde kalmaya devam eder.
Baslığı yeniliyorum hepimiz için gerekli olan hırsımız aklımızın önüne gemcesin yanlışa geçit vermeyelim.
RAGIP TATAR

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157