banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

HIZLI VE ÖFKELİ

14 Nisan 2018, 07:31
Bu makale 286 kez okundu

Yakın zamanın en ilgi çeken filminin adı hızlı ve öfkeliydi. Futbola uyarlanmasının sahnelendiği yer ise şampiyonlar Ligi maçları.
İtalyan takımları Roma ve Juventus’un Avrupa futbolunun iki devi olarak değerlendirilen Barcelona ve Real’a karşı ortaya koydukları futbol masalımsı olarak adlandırılsa yanlış mı olur diye düşünüyorum. Fakat çokta yanlış olacağını sanmıyorum.
Roma’nın futbolu, tamda başlıkta ki benzetmeye uygun. Maçın birinci dakikasından son dakikaya kadar hızlı ve öfkeliler topa karşı. Maç sonu düşünmeden edemiyorsun, bizim takımlarımızdan birisi aynı oyunu ortaya koyabilir mi diye. Veya bu oyunu oynamaya yaklaşabilir mi diye düşünüyorsun. Kendi adıma vereceğim yanıt olumsuz.
Romanın ortaya koyduğu takım savunması, dünya yıldızlarını barındıran takımın oyuncularına karşı dalgakıran gibiydi. Anlatmak istediğim hep aynı. Futbolun geldiği yerin aynası şampiyonlar ligi maçları.
Maçları izlemeden önce şu düşüncedeydim. Nasıl olsa sonuç belirli. Barcelona ve Real turu ilk maçta geçtiler. Sanırım izleyenlerin neredeyse çoğunluğu da aynı düşünceleri taşımışlardır. Maç sonu ise iyi ki izlemişim diye mutlu oldum.
Önemli olan buradan doğru dersler çıkarmak. Yoksa benim, onun izlemesi keyif almaktan öteye gitmez. Takım savunmasının nasıl yapıldığı. Lider oyuncuların takım için ne kadar önemli olduğu. Takımınızın futbolu çok hızlı oynayacak oyunculardan kurulu olması ama bu oyuncuların aynı zamanda topa karşı öfkeli olmalarının gerektiğini.
Umarım, futbolun bu gerçeklerin futbolun bileşenleri de görmüştür. Çoğunluğumuz kısır çekişmeleri aşıp gerçeğe yönelemiyoruz.
Bizi uyutan teknik adam demeçleri ve futbolu doğru yorumlama kapasiteleri düşük olan hakemlerin yaptığı hatalarla avunup geleceği planlayamıyoruz.
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV